Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ У ТВОРАХ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА ПРО ВІЙНУ

ПРОБЛЕМА НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ У ТВОРАХ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА ПРО ВІЙНУ

Назва:
ПРОБЛЕМА НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ У ТВОРАХ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА ПРО ВІЙНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,95 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
Довженко Олена Володимирівна
УДК 821.161.2.- 3.09+929 Гончар
ПРОБЛЕМА НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ
У ТВОРАХ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА ПРО ВІЙНУ
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Галич Олександр Андрійович,
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Заверталюк Нінель Іванівна,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри української літератури;
кандидат філологічних наук
Лаврик Оксана Василівна,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
доцент кафедри журналістики.
Захист відбудеться “19” грудня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.07 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 2-37.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий “13 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.І. Гноєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У літературному процесі України другої половини ХХ століття особливо виразно виділяється постать Олеся Гончара, автора широковідомих романів, повістей, оповідань. Його життя було напрочуд плідним у плані творчого доробку та особистого досвіду. Він відомий широкому колу літературознавців не тільки як видатний письменник, проникливий критик, пристрасний публіцист, але й як науковець, громадський і державний діяч – академік, голова Спілки письменників України, секретар правління Спілки письменників Радянського Союзу, голова Українського республіканського комітету захисту миру, член Всесвітньої Ради Миру, депутат Верховної Ради СРСР... Лише осягнувши весь спектр діяльності талановитого митця, можна осмислити його яскраву самобутність і багату духовну особистість.
Сьогодні, в умовах незалежної України, постала гостра проблема розглянути особливості зображення національного характеру українців у творчості Олеся Гончара, його виявлення в екстремальних умовах війни. Нині, коли Україна надзвичайно важко, але історично неухильно будує свою державність, настав час повернути українському народові його повну історію розвитку самобутньої духовності, подолати догматизм мислення минулих часів.
Ґрунтовне осмислення проблеми національного характеру у творах Олеся Гончара про війну можливе лише за умови їх розгляду в контексті щоденників, зіставлення з творами інших письменників. Прочитання творчості Олеся Гончара в контексті його епістолярію, щоденникових записів та публіцистики сприяє глибинному осягненню титанічної постаті письменника в історії української літератури. Вивчення документалістики сьогодні посилилося, що є наслідком тих суспільно-політичних змін у державі кінця ХХ-го століття, які поглибили інтерес до минулого й культурних традицій народу. До того ж, досі серед частини вітчизняних і діаспорних учених поширеним є міф про те, що Олесь Гончар є типовим апологетом соціалістичного реалізму. Саме тому й виникає необхідність в об’єктивному й неупередженому розгляді творчості Олеся Гончара з нових методологічних позицій, позбавлених ідеологічного тиску.
Дослідження творів Олеся Гончара про війну як носіїв національної ідеї є важливою проблемою сучасної філологічної науки через те, що дасть можливість переглянути вироблені у радянському літературознавстві стереотипи й стандарти, згідно з якими оцінювалися твори про війну, як і загалом творчість письменника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА НАЦІОНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ У ТВОРАХ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА ПРО ВІЙНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок