Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАК ШИЙКИ МАТКИ: ФАКТОРИ РИЗИКУ ТА ПРОГНОЗ. ДІАГНОСТИЧНИЙ АЛГОРИТМ РАННЬОГО ВИЯВЛЕННЯ

РАК ШИЙКИ МАТКИ: ФАКТОРИ РИЗИКУ ТА ПРОГНОЗ. ДІАГНОСТИЧНИЙ АЛГОРИТМ РАННЬОГО ВИЯВЛЕННЯ

Назва:
РАК ШИЙКИ МАТКИ: ФАКТОРИ РИЗИКУ ТА ПРОГНОЗ. ДІАГНОСТИЧНИЙ АЛГОРИТМ РАННЬОГО ВИЯВЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,45 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ, ОНКОЛОГІЇ І
РАДІОБІОЛОГІЇ ім. Р.Є. КАВЕЦЬКОГО
ТРУНОВА ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА
УДК 616.006 – 618.146-006.6-036.8-07
РАК ШИЙКИ МАТКИ: ФАКТОРИ РИЗИКУ ТА ПРОГНОЗ.
ДІАГНОСТИЧНИЙ АЛГОРИТМ РАННЬОГО ВИЯВЛЕННЯ
14.01.07 – онкологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор
Шальков Юлій Леонідович,
завідувач кафедри онкохірургії та онкогінекології Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук
Поліщук Людмила Захарівна,
провідний науковий співробітник лабораторії онкогенетики Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, м. Київ
доктор медичних наук
Вакуленко Галина Олексіївна,
доцент кафедри онкології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольца, м. Київ
Провідна установа - Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра акушерства, гінекології і репродуктології, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться “ 28 ” квітня 2004р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України за адресою: 03022,м. Київ, вул. Васильківська, 45.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
Автореферат розісланий “ 27 “ березня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Бородай Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Актуальність теми пов’язана з тим, що рак шийки матки (РШМ) залишається однією з найбільш розповсюджених форм новоутворень, займаючи 7-е місце серед всіх злоякісних пухлин в світі і 3-е місце серед пухлин у жінок.
Статистичні дані останніх років свідчать про високий рівень захворюваності на злоякісні пухлини жіночих статевих органів на фоні зростання загальної онкологічної захворюваності населення, в цілому, і жіночого населення, зокрема. В останні роки спостерігається тенденція до зростання захворюваності на рак шийки матки [Н.Г.Гойда, 2002]. В Україні в 2001 році вперше захворіло біля 5000 жінок, що складає 17,8 на 100 тис. жіночого населення [Л.І.Воробьова, 2002]. Завдяки системі цитологічного скринінгу ця візуальна локалізація раку може бути попереджена в абсолютній більшості випадків. Однак певні організаційні недоліки, недостатня поінформованость жіночого населення, відсутність контролю якості проведення скринінгу знижують його ефективність та ведуть до збільшення кількості інвазивного раку шийки матки [Л.А.Примак, І.Є.Єжова, 2002]. В той же час при цитологічному скринінгу виявляється лише 57% первинних хворих, 14% з яких вмирають протягом року від моменту встановлення діагнозу, в основному, внаслідок занедбаності захворювання [М.П. Клеветенко, Г.О. Вакуленко, 2002].
Епідеміологічні дослідження дозволили виділити фактори ризику розвитку РШМ і його попередників: ранній початок статевого життя, велика кількість статевих партнерів, сексуальна активність, недотримання статевої гігієни, венеричні захворювання, вірусні інфекції, серед яких найбільше значення має папіломавірусна інфекція (ВПЛ), паління тютюну, імунодефіцит, використання оральних контрацептивів [Є.В.Бахідзе, С.Я. Максимов, 2002]. Сучасні системи скринінгу на РШМ характеризуються відсутністю достовірних критеріїв формування груп ризику хворих, пріоритетності факторів ризику розвитку РШМ. Усі ці факти обумовлюють недостатню ефективність існуючої системи оглядів жіночого населення, що диктує необхідність удосконалення існуючих та розробку нових діагностичних програм з урахуванням багатьох факторів ризику розвитку РШМ та критеріїв формування груп ризику.
РШМ є однією з нозологічних форм злоякісних новоутворень, яка задовольняє усім вимогам для проведення популяційного скринінгу: це широко поширене захворювання має передклінічну фазу та тривалий період розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РАК ШИЙКИ МАТКИ: ФАКТОРИ РИЗИКУ ТА ПРОГНОЗ. ДІАГНОСТИЧНИЙ АЛГОРИТМ РАННЬОГО ВИЯВЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок