Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОзробка СТРАТЕГІЇ Функціонування ПіДПРИЄМСТВА В УМОВАХ АКТИВНОГО ВПЛИВУ ЗОВНІШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

РОзробка СТРАТЕГІЇ Функціонування ПіДПРИЄМСТВА В УМОВАХ АКТИВНОГО ВПЛИВУ ЗОВНІШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Назва:
РОзробка СТРАТЕГІЇ Функціонування ПіДПРИЄМСТВА В УМОВАХ АКТИВНОГО ВПЛИВУ ЗОВНІШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,12 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Київський міжнародний університет цивільної авіації
Захаров Олександр Іванович
УДК 656. 7: 350. 115
РОзробка СТРАТЕГІЇ Функціонування
ПіДПРИЄМСТВА В УМОВАХ АКТИВНОГО ВПЛИВУ
ЗОВНІШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
Спеціальність 08.06.02 - підприємництво,
менеджмент і маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Київ 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському міжнародному університеті цивільної авіації Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа :
Захист відбудеться "30" вересня 2000 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.02 Київського міжнародного університету цивільної авіації за адресою: 03058, м. Київ-58, проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 9, ауд. 308.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, засвідчені печаткою установи, просимо надсилати за адресою: 03058, м. Київ-58, проспект Космонавта Комарова, 1, КМУЦА, вченому секретарю.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського міжнародного університету цивільної авіації.
Автореферат розісланий “_27_”_серпня___2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.е.н., професор В.В. Родченко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми При переході до ринкової економіки спостерігається значне зниження ефективності функціонування більшості підприємств України Це достатньо переконливо показує, що успішна діяльність підприємства на ринку залежить не тільки від поточного співвідношення попиту і пропозиції, але і значною мірою від рівня стратегічного управління.
Важливу роль при вирішенні задач стратегічного управління грає урахування взаємодії підприємства з зовнішнім середовищем. Результат такої взаємодії полягає у формуванні сильної ринкової позиції й успішній роботі підприємства в умовах непередбачених обставин, гострої конкуренції та наявності внутрішніх проблем.
Визначення ступеня впливу зовнішнього середовища підприємства завжди було непростою задачею для керівників. Проте оцінки впливу зовнішнього середовища на підприємство принципово відрізняються між собою в адміністративно-командній, ринковій і перехідній економічних системах.
У адміністративно-командній економіці підприємство функціонувало в умовах мінімальної невизначеності щодо впливу зовнішнього середовища. Це пояснюється тим, що в плановому порядку задавалися всі параметри взаємодії (обсяги поставок, постачальники, споживачі тощо). Якщо ж відбувалися зміни в зовнішньому середовищі, то це знаходило своє відображення у коректуванні планових показників для компенсації даних відхилень. Тому керівники підприємств не приділяли особливої уваги вивченню зовнішнього середовища, а основні зусилля спрямовували на компенсацію виникаючих деформацій. Відсутність у керівників досвіду роботи в умовах активного впливу зовнішнього середовища і стало однією з причин різкого зниження ефективності діяльності підприємств при переході до ринкової економіки. З іншого боку, неможливо перенести на вітчизняний грунт теоретичні основи і досвід управління підприємствами, що функціонують в умовах розвиненої ринкової економіки. Це пояснюється тим, що кількість факторів зовнішнього середовища, які мають вирішальний вплив значно відрізняється для підприємств передових західних країн і українських підприємств. Для підприємств, що функціонують в умовах розвиненої ринкової економіки, основними дестабілізуючими факторами є споживачі, ринки, конкуренти; інші фактори стабільні, або підприємство працює в умовах компенсації ступеня їхнього впливу (в умовах балансу).


В умовах перехідної економіки кількість факторів зовнішнього середовища, спроможних мати вирішальний вплив на діяльність підприємства, значно більша. Це пояснюється тим, що в перехідній економіці ринкові процеси протікають не в чистому виді, а деформовано. Нормальні інститути ринку конкурентного середовища ще цілком не склалися не упорядковані права приватної власності і механізми їх захисту, недосконала система банків і інших фінансових організацій; немає стійкої системи ринкового типу, ненадійні договірні відносини між економічними агентами, відкритість економіки реалізується в примітивних і погано контрольованих формах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОзробка СТРАТЕГІЇ Функціонування ПіДПРИЄМСТВА В УМОВАХ АКТИВНОГО ВПЛИВУ ЗОВНІШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок