Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИБУХОЗАХИСТ РУДНИКОВОГО ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ З ЕЛЕМЕНТАМИ, ЩО НАГРІВАЮТЬСЯ (РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ І РОЗРОБКА)

ВИБУХОЗАХИСТ РУДНИКОВОГО ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ З ЕЛЕМЕНТАМИ, ЩО НАГРІВАЮТЬСЯ (РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ І РОЗРОБКА)

Назва:
ВИБУХОЗАХИСТ РУДНИКОВОГО ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ З ЕЛЕМЕНТАМИ, ЩО НАГРІВАЮТЬСЯ (РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ І РОЗРОБКА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,55 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
МІНІСТЕРСТВО ПАЛИВА ТА ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ МАКІЇВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ
ІНСТИТУТ З БЕЗПЕКИ РОБІТ У ГІРНИЧІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ
(МакНДІ)
ІОХЕЛЬСОН Зіновій Маркович
УДК 622.8:621.31
ВИБУХОЗАХИСТ РУДНИКОВОГО ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ
З ЕЛЕМЕНТАМИ, ЩО НАГРІВАЮТЬСЯ
(РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ І РОЗРОБКА)
Спеціальність 05.26.01 - "Охорона праці"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук
Макіївка - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в науково-дослідному відділі безпеки гірничо-шахтного устаткування Державного Макіївського науково-дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості (МакНДІ) Міністерства палива та енергетики України (м. Макіївка).
Науковий консультант –
доктор технічних наук, с.н.с., Коптиков Віктор Павлович,
Державний Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості (МакНДІ) Міністерства палива та енергетики України (м. Макіївка), заступник директора з наукової праці.
Офіційні опоненти: –
доктор технічних наук, професор, Шкрабець Федір Павлович,
Національний гірничий університет Міністерства освіти та науки Ук-раї--ни (м. Дніпропетровськ), завідувач кафедри “Електричні машини”;–
доктор технічних наук, професор, Ковальов Олександр Петрович,
Донецький національний технічний університет Міністерства освіти та науки України
(м. Донецьк), завідувач кафедри “Електропостачання промислових підприємств і міст”;–
доктор технічних наук, с.н.с., Кудінов Юрій Васильович,
Державний Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості (МакНДІ) Міністерства палива та енергетики України (м. Макіївка), учений секретар.
Провідна організація –
Науково-дослідний інститут гірничорятувальної справи й пожежної безпеки “Респіратор”, науково-дослідний відділ механізації, автоматизації та зв'язку, Міністерства палива та енергетики України (м. Донецьк).
Захист відбудеться "17"вересня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д12.834.01 при Державному Макіївському науково-дослідному інституті з безпеки робіт у гірничій промисловості (МакНДІ) за адресою: 86108, м. Макіївка Донецької обл., вул. Лихачова, 60.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного Макіївського науково-дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості (МакНДІ) за адресою: 86108, м. Макіївка Донецької обл., вул. Лихачова, 60.
Автореферат розіслано "17" червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук,
с.н.с. В.Р.Алаб'єв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність створення прогресивних технологій вуглевидобутку і широке впровадження в шахтах електроенергії вимагає розробки високоефективного й разом з тим безпечного рудникового електроустаткування.
На сьогодні відповідними нормативними документами максимальна температура нагрівання певних елементів рудникового вибухозахищеного електроустаткування обмежується в тривалих режимах роботи температурою 150С, а в короткочасних і в деяких випадках у тривалих режимах – 450С. Фактично температура багатьох важливих елементів розглянутого устаткування в силу функціонального призначення набагато перевищує вказані значення, у зв'язку з чим вибухозахист таких елементів забезпечувався в основному за допомогою вибухонепроникних оболонок або за допомогою інших складних засобів вибухозахисту. Це призводило до ускладнення рудникового електроустаткування, збільшувало його габарити та вагу, але, саме головне, не дозволяло, у більшості випадків, створювати розглянуте устаткування з особливовибухобезпечним рівнем вибухозахисту, який приписано Правилами безпеки у вугільних шахтах для застосування в ряді ситуацій, що обумовлює актуальність і важливість науково-технічної проблеми забезпечення безпеки робіт у вугільних шахтах під час застосування рудникового електроустаткування з елементами, що нагріваються (з нагрівними елементами), без вибухонепроникних оболонок, ускладнення, збільшення його габаритів і ваги, з можливістю створювати це устаткування з особливовибухобезпечним рівнем вибухозахисту** В дисертації розглядається комплекс питань щодо вибухозахисту рудникового електроустаткування тільки в області запобігання запаленню метану й вугільного пилу нагрівними елементами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ВИБУХОЗАХИСТ РУДНИКОВОГО ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ З ЕЛЕМЕНТАМИ, ЩО НАГРІВАЮТЬСЯ (РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ І РОЗРОБКА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок