Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Псевдомоноз птиці в Україні та біологічні властивості збудника

Псевдомоноз птиці в Україні та біологічні властивості збудника

Назва:
Псевдомоноз птиці в Україні та біологічні властивості збудника
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,56 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Українська академія аграрних наук
Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини
Скрипка Марина Вікторівна
636.5:619:616.98:578.
Псевдомоноз птиці в Україні
та біологічні властивості збудника
16.00.03 - ветеринарна мікробіологія та вірусологія.
Автореферат
на здобуття наукового ступеня кандидата
ветеринарних наук
Харків - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі вірусології, патанатомії та хвороб птиці Сумського державного аграрного університету
Науковий керівник: кандидат ветеринарних наук, доцент Зон Г.А.,
доцент кафедри вірусології, патанатомії і хвороб
птиці Сумського державного університету
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор, член-
кореспондент УААН Герман В.В., завідувач
лабораторії хвороб птиці інституту експери-
ментальної і клінічної ветеринарної медицини
УААН
 
кандидат ветеринарних наук Рева О.М.,
старший викладач кафедри патанатомії і
патфізіології Харківського зооветеринарного
інституту
Провідна установа: Національний аграрний університет, кафедра
мікробіології і вірусології, Кабінету Міністрів
України, м.Київ
Захист відбудеться 22 червня 1999 року на засіданні спеціалізованної вченої ради
Д 64.359.01 при інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН: 310023, м.Харків, вул. Пушкінська, 83
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інститутуту експериментальної і клінічної медицини УААН (310023, м.Харків, вул Пушкінська, 83)
Автореферат розісланий 21 травня 1999 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук,
професор Конаржевський К.Е.
 
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвитку птахівництва заважають хвороби різної етіології. В патології птиці питома вага умовно патогенних бактерій, зокрема синьогнійної палички, в останні ро-ки стала збільшуватись на фоні інших збудників хвороб бактеріаль-ної природи.
Збудник синьогнійної інфекції є представником одного із небагатьох видів бактерій, що є патогенними як для людини, так і для тварин. Найбільша кількість повідомлень про захворювання на псевдомоноз ссавців.
Псевдомоноз поширений у всьому світі. Значна частина пові-домлень присвячена псевдомонозній інфекції у людей, а із тварин - у великої рогатої худоби. Є інформація і про псевдомоноз птиці із різних країн світу [Морозов А.Ф., 1988; Бовкун Г.Ф., Борисенкова А.И., 1989; Чечеткина Н.П., Чечеткина И.А., 1995; Кассич В.Ю., Волосянко Е.В., 1995; Фукс П.П., з співавт., 1997; Matthens S., 1989; Ramassatry P. et al., 1991].
В літературі є ряд повідомлень про виділення P.aeruginosa від ембріонів, із шкаралупи і птиці ряду курячих та поодинокі повідомлення про ізоляцію бактерії від іншої птиці. Так, Р.aeruginosa була також ізольована від водоплавної птиці, папуг, фаза-нів, голубів [Рыкова В.С., Киреев Н.А., 1989; Шаронин С.А., 1993; Shirakawa H et al., 1990].В літературі є одне повідомлення про ізоляцію Р.aeruginosa від 19-тидобових перепелів [Zhang Dao Yong et al., 1995]. Збудника псевдомонозу частіше виділяють із легень, суглобів, рід-ше з печінки, серця, кісткового мозку курчат, а також із ділянок запалення в підшкірній клітковині. Повідомлень про псевдомоноз птиці в господарствах України в науковій літературі ми не знайшли. Повідомлення про псевдомоноз птиці не систематизовані і не дають в повній мірі уявлення про значення P.aeruginosa в патології с.-г. птиці в Україні. Недостатньо вивчені особливості епізоотології хвороби та клініко-патоморфологічні ознаки у різних видів сільськогосподарської птиці, та зокрема у перепелів, біологічні властивості псевдомонад, які ізольовані з різних джерел.
Синьогнійна паличка, як науковий об'єкт, як і синьогнійна інфекція, можуть бути віднесені до однієї із важливих проблем як ветеринарної, так і медичної науки.
Актуальність перерахованих питань та перспектива розвитку птахівництва, зокрема перепелівництва, в сучасний період обумовили напрямки наукових досліджень і тему дисертаційної робoти.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Псевдомоноз птиці в Україні та біологічні властивості збудника

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок