Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМСТВ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ (на матеріалах Дніпропетровської області)

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМСТВ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ (на матеріалах Дніпропетровської області)

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМСТВ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ (на матеріалах Дніпропетровської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,79 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
МАКАРЕНКО Андрій Петрович
УДК 631. 115. 1 (477.63)
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМСТВ В
СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
(на матеріалах Дніпропетровської області)
Спеціальність 08.06.01 – економіка підприємства і організація
виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Мельник Леонід Юхимович,
Дніпропетровський державний аграрний університет, завідувач кафедри економічної теорії і економіки сільського господарства.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, член-кореспондент УААН
Малік Микола Йосипович,
Інститут аграрної економіки УААН, завідувач відділу підприємництва
кандидат економічних наук, професор
Македонський Анатолій Васильович,
Харківський державний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва,
професор кафедри організації виробництва і агробізнесу
Провідна установа - Інститут економіки НАН України, відділ економічних відносин АПК,
м. Київ
Захист відбудеться " 25 " жовтня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.055.01 в Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна 9а
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна 9а
Автореферат розісланий " 24 " вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.С. Дороніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ринкове реформування сільського господарства з метою підвищення життєвого рівня людей в Україні спрямовано на формування в багатоукладній економіці конкурентоспроможного власника-господаря. Базисом зазначеного розвитку є приватна власність і підприємництво. Для ринкової економіки це аксіома. Указ Президента України "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки" від 3 грудня 1999 року визначив цей напрямок найбільш життєздатним варіантом господарювання в сучасних умовах.
Актуальність теми. Зараз уже більш ніж очевидним є те, що приватна власність і одноіменні форми господарювання, як основні складові ринкових економічних відносин в сільському господарстві України набувають подальшого розвитку і стають частиною офіційної політики держави. Переваги приватного господарювання в аграрнім виробництві над іншими його формами обумовлені сумлінним творчим ставленням власника до праці, раціональним використанням землі, майна та інших виробничих ресурсів. В особі господаря-підприємця поєднується приватний власник і працівник, що забезпечує йому економічний і юридичний суверенітет, свободу господарської діяльності і свободу вибору. Економічна свобода, самостійність і відповідальність власника за збереження і примноження своїх ресурсів у поєднанні з ринковими принципами породжують потужні внутрішні мотиви до праці. Про те після реформування колективних сільськогосподарських підприємств і виділення власникам земельних ділянок та майнових паїв виникає загроза надмірного дроблення існуючих майнових комплексів і земельних масивів, що приведе до їх нераціонального використання дрібнотоварними господарствами.
Потрібно враховувати і те, що значна частина власників землі і майна з об'єктивних і суб'єктивних причин не може вести сільськогосподарське виробництво шляхом приєднання одержаних земельних ділянок до особистих підсобних господарств, чи створення дрібнотоварного фермерства. Важливо не допустити на селі руйнування і розпорошення господарських майнових комплексів і особливо тваринницьких.
Досвід власного крупнотоварного виробництва і світова практика багатьох ринково розвинутих країн підтверджує наявність в аграрному секторі середніх і великих приватних підприємств. Тому нові форми організації виробництва повинні поєднувати економічні інтереси власників з оптимальною його концентрацією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМСТВ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ (на матеріалах Дніпропетровської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок