Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАЗИСНИЙ ПІДХІД В ТЕОРІЇ ФЕРМІ-СИСТЕМ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ

БАЗИСНИЙ ПІДХІД В ТЕОРІЇ ФЕРМІ-СИСТЕМ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ

Назва:
БАЗИСНИЙ ПІДХІД В ТЕОРІЇ ФЕРМІ-СИСТЕМ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,37 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬHИЙ УHІВЕРСИТЕТ ІМЕHІ ІВАHА ФРАHКА
ПАСЛАВСЬКИЙ Володимир Несторович
УДК 538.9, 537.311.31, 548
БАЗИСНИЙ ПІДХІД В ТЕОРІЇ ФЕРМІ-СИСТЕМ
ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ
01.04.13 _фізика металів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів _2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі теорії модельних спінових систем
Інституту фізики конденсованих систем НАН України
Hауковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
ст. наук. співр. Ваврух Маркіян Васильович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри астрофізики
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук,
професор Якібчук Петро Миколайович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри фізики металів;
доктор фізико-математичних наук,
доцент, Каім Сергій Данилович,
Одеський політехнічний інститут
Провідна установа: Чернівецький державний університет
імені Юрія Федьковича, кафедра
теоретичної фізики.
Захист відбудеться 21 лютого 2001р. о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.09 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 50, аудиторія 1.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розіслано 19 січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук,
професор Блажиєвський Л.Ф.ЗАГАЛЬHА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Врахування кореляційних ефектів у фермі-системах при відмінних від нуля температурах є набагато складнішою задачею, ніж при абсолютному нулі температури. Ця задача ще далека від свого остаточного вирішення, хоча може бути розв'язана різними методами. Розрахунки характеристик основного стану фермі-систем засвідчують високу ефективність та універсальність базисного підходу, який є перенормованою термодинамічною теорією збурень, сформульованою в термінах багаточастинкових кореляційних функцій деякої простішої (базисної) системи. Дальший розвиток базисного підходу, його узагальнення на випадок відмінних від нуля температур, а також розрахунки інтегральних та локальних характеристик фермі-систем при скінчених температурах в рамках цього підходу складають коло актуальних задач сучасної теорії квантових систем взаємодіючих частинок. Це відноситься, в першу чергу, до області проміжної та сильної неідеальності, де методи звичайної теорії збурень стають дуже громіздкими і неефективними.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Робота виконана в рамках держбюджетних тем:"Розрахунок характеристик електронних систем на основі багаточастинкових кореляцій", 1991 - 1995 рр. (№01910002365) та "Врахування кореляційних ефектів у модельних фермі-системах, в металах і надпровідниках та в процесах адсорбції", 1996 - 1998 рр. (№01960005365).
Мета і задачі дослідження
Метою дисертаційної роботи є узагальнення базисного підходу на випадок відмінних від нуля температур і застосування його до розрахунку інтегральних та одночастинкових характеристик моделей вироджених фермі-систем при низьких температурах. Для цього необхідно вирішити такі задачі:
Узагальнити базисний підхід в теорії фермі-систем шляхом дослідження n-частинкових кореляційних функцій ідеальної фермі-системи при скінчених температурах.
Розробити способи розрахунку одночастинкових характеристик у базисному підході.
Вивчити температурну залежність поправки на локальне поле модельних фермі-систем, а також її залежність від характеру потенціалу взаємодії між частинками.
В рамках базисного підходу виконати розрахунок характеристик моделі виродженої електронної рідини в областях слабої, проміжної та сильної неідеальності.
З метою розрахунку характеристик моделей металів дослідити температурну залежність ефективних потенціалів взаємодії в іонній моделі металу.
Наукова новизна одержаних результатів
Завершено побудову базисного підходу в теорії нормальних фермі-систем шляхом його узагальнення на випадок відмінних від нуля температур.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: БАЗИСНИЙ ПІДХІД В ТЕОРІЇ ФЕРМІ-СИСТЕМ ПРИ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок