Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення технології вирощування продовольчої картоплі в умовах зрошення на півдні України

Удосконалення технології вирощування продовольчої картоплі в умовах зрошення на півдні України

Назва:
Удосконалення технології вирощування продовольчої картоплі в умовах зрошення на півдні України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,27 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Харченко Галина Станіславівна
УДК 631.3:635.21:631.6(833)
Удосконалення технології вирощування
продовольчої картоплі в умовах зрошення
на півдні України
06.01.02 – сільськогосподарські меліорації
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
 
 
Херсон - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті землеробства південного регіону Української Академії Аграрних наук протягом 1989 – 1991 років.
Науковий керівник: ПИСАРЕНКО ВОЛОДИМИР АНТОНОВИЧ,
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник; завідуючий лабораторією режимів зрошення Інституту землеробства південного регіону УААН.
Офіційні опоненти:
1. ЛИМАР АНАТОЛІЙ ОСТАПОВИЧ, доктор сільськогосподарських наук, професор; директор Херсонської дослідної станції баштанництва УААН
2. МАЦКО ПЕТРО ВОЛОДИМИРОВИЧ, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник; доцент кафедри сільськогосподарських меліорацій Херсонського державного аграрного університету.
Провідна установа: Кримський державний аграрний університет.
Захист відбудеться “28”_листопада_______2000 року о_11__________ годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 47.830.01 в Херсонському державному аграрному університеті за адресою:
73006, м. Херсон, вул. Р. Люксембург, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного аграрного університету.
Автореферат розісланий “_26__”___жовтня_____2000 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради, доцент _____________________ Базалій В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах переходу до ринкових відносин вирішальну роль у забезпеченні населення продуктами харчування грає створення продовольчих зон у регіонах, що забезпечують отримання дешевої та якісної продукції власного виробництва. Це, в першу чергу стосується продуктів повсякденного попиту, до яких відносяться хліб, картопля, овочі, м’ясо та молоко. Кліматичні умови півдня України, які характеризуються високими температурами повітря та незначною кількістю опадів, не в повній мірі відповідають біологічним особливостям картоплі, особливо в період інтенсивного накопичення маси бульб. Однак, дослідження наукових установ та практика сільськогосподарського виробництва показали реальну можливість ефективного вирощування картоплі на зрошуваних землях півдня України, використовуючи технологію, яку розробив Інститут зрошуваного землеробства. Впровадження у виробництво цієї технології дозволяє отримувати при зрошенні стабільні врожаї високоякісних бульб на рівні 200-250 ц/ га при незначних витратах праці та енергоресурсів на її вирощування і забезпечити прибутковість цієї галузі в умовах колективних, фермерських та приватних господарств.
Потенціал сортів картоплі навіть в умовах зрошення не повністю вичерпується при використанні базової технології, яка застосовується у виробництві, через недостатню вивченість окремих прийомів та факторів, що впливають на ростові та продукційні процеси рослин. Тому вона потребує подальшого удосконалення, спрямованого на вивчення та уточнення, як окремих її елементів, так і комплексу головних факторів технології. Доведено, що кожний агроприйом виявляє свою дію на продуктивність рослин лише у нерозривному зв'язку з іншими прийомами. Приріст врожаю від правильно побудованого комплексу агроприйомів буває значно вищий, ніж сума добавок від прийомів, що проводяться нарізно один від одного. Тому актуальним є доопрацювання елементів технології вирощування картоплі, які у взаємодії дозволяють значно покращити продукційні процеси рослин і забезпечують отримання високих і сталих врожаїв
Мета і задачі досліджень. Доопрацювати комплекс основних елементів технології вирощування продовольчої картоплі на зрошуваних землях півдня України, які суттєво впливають на підвищення продуктивності культури. Для цього вивчити вплив різних режимів зрошення, удобрення та прийомів основного обробітку грунту на водно-фізичні властивості грунту, продукційні процеси та динаміку вмісту основних елементів живлення у грунті, продуктивність рослин і якість продукції, економічну та енергетичну ефективність вирощування картоплі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Удосконалення технології вирощування продовольчої картоплі в умовах зрошення на півдні України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок