Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІДРОПЕРОКСИДНЕ ЕПОКСИДУВАННЯ ОЛЕФІНІВ В ПРИСУТНОСТІ БОРИДІВ МЕТАЛІВ

ГІДРОПЕРОКСИДНЕ ЕПОКСИДУВАННЯ ОЛЕФІНІВ В ПРИСУТНОСТІ БОРИДІВ МЕТАЛІВ

Назва:
ГІДРОПЕРОКСИДНЕ ЕПОКСИДУВАННЯ ОЛЕФІНІВ В ПРИСУТНОСТІ БОРИДІВ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,58 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
МАКОТА ОКСАНА ІВАНІВНА
УДК 547.71.07+547.924
ГІДРОПЕРОКСИДНЕ ЕПОКСИДУВАННЯ ОЛЕФІНІВ В
ПРИСУТНОСТІ БОРИДІВ МЕТАЛІВ
02.00.04 – фізична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Трач Юрій Богданович,
Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри загальної хімії.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, доцент
Лявинець Олександр Семенович,
Чернівецький національний університет ім. Юрія
Федьковича Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри органічної і фармацевтичної хімії.
кандидат хімічних наук, доцент
Ковбуз Мирослава Олексіївна,
Львівський національний університет ім. Івана
Франка Міністерства освіти і науки України,
старший науковий співробітник кафедри фізичної та
колоїдної хімії.
Провідна установа: Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії
ім. Л.М. Литвиненка НАН України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “21” квітня 2004 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. № 2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “5” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Гідропероксидне епоксидування олефінів у присутності каталізаторів, в результаті якого одержуються епоксиди, є областю перспективних досліджень як в практичному, так і в науковому відношенні. Епоксидне кільце є структурним елементом багатьох біологічно-активних сполук, що зумовлює важливість проблеми їх одержання. Широке використання епоксидів і продуктів їх перетворення в промисловості ставить завдання детального вивчення реакції епоксидування. Вирішення цієї проблеми покликане забезпечити високі виходи цільового продукту, сприяти ресурсозбереженню, підвищенню якості продукції, забезпеченню безпеки споживачів, кращому вирішенню важливих екологічних і фармакологічних проблем.
Важливу роль у процесі епоксидування ненасичених сполук відіграють каталізатори. Серед великої різноманітності сполук, які використовуються як каталізатори в реакції епоксидування олефінів гідропероксидами oсобливої уваги заслуговують гетерогенні каталізатори. Їх можна вважати найбільш перспективними завдяки зручності і технологічності у використанні. Так, при використанні гетерогенних каталізаторів спрощується процес відділення каталізатора від реакційної суміші, що дозволяє виключити вплив каталізатора на процес розділення продуктів, а також його регенерація при тривалому використанні. Крім цього, гетерогенні каталізатори можна використовувати багаторазово практично без втрати ними активності.
Паралельно із процесом епоксидування можливе протікання конкуруючого побічного процесу розкладу гідропероксиду, в результаті якого має місце непродуктивна витрата гідропероксиду, непродуктивне задіяння каталізатора в конкуруючому процесі, що загалом приводить до зниження селективності утворення епоксиду.
У зв’язку з цим постає завдання підвищення селективності процесу епоксидування, для чого важливо знати кінетичні закономірності і механізм обох реакцій. Успішне вирішення такого завдання дасть змогу ближче підійти до розуміння процесу каталітичного епоксидування та знизити цим собівартість епоксисполук та їх похідних. Знання кінетичних закономірностей і механізмів процесів епоксидування олефінів та розкладу гідропероксидів дасть можливість уникнути небажаного непродуктивного розкладу гідропероксиду та досягнути керованого протікання епоксидування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ГІДРОПЕРОКСИДНЕ ЕПОКСИДУВАННЯ ОЛЕФІНІВ В ПРИСУТНОСТІ БОРИДІВ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок