Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,63 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
На правах рукопису
ДИБА Олена Петрівна
УДК 379.9 (477)
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ
ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ
13.00.06 – теорія, методика і організація культурно-просвітньої діяльності
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2005Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м.Київ
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор, Поплавський Михайло Михайлович,
Київський національний університет культури і мистецтв, завідувач кафедри державного управлінняОфіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, член-кореспондент АПН України
Шевченко Галина Павлівна, Інститут розвитку людини Східноукраїнського університету імені Володимира Даля
кандидат педагогічних наук, доцент
Стрельчук Вікторія Олександрівна,
Київський національний університет культури і мистецтв, професор кафедри режисури естради і масових святПровідна установа: | Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв , кафедра теорії, історії і практики культури, кафедра мистецтвознавства та експертної діяльності |
Захист відбудеться 13 травня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м.Київ, вул.Щорса, 36, ауд.209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м.Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 11 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Коваленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний етап становлення загальнопланетарних форм організації людської життєдіяльності, що позначається терміном “глобалізація”, супроводжується загостренням протиріч у сфері культурних взаємин між народами і обумовлює поглиблений інтерес до протиріч інтеграції та протистояння національних культур.
Даному питанню присвячений значний масив літератури (П.Бергер, А.Вебер, В.Толстих, Є.Мулярчук, В. Личковах, М.Бірюкова, С.Пролєєв та ін.). При цьому частина дослідників (П.Бергер, Дж.Лалл) вважає, що глобалізація веде до прискореного формування єдиної світової (загальнолюдської) культури на основі інтеграції національних та локальних культур; інші висловлюють певний сумнів у його можливості (В. Федотова) або і взагалі її заперечують (С.Хантингтон, У. Еко). На думку У. Еко, у XXI столітті Європа нагадуватиме собою Нью-Йорк, “який яскраво спростовує собою ідею “плавильного котла”, де співіснує множина культур, де деякі групи злилися, а інші побутують сепаратно, живуть в окремих кварталах, розмовляють різними мовами і дотримуються своїх традицій, – при цьому всі з усіма поєднані підпорядкуванням спільним законам і вживанням “стандартної” “мови спілкування”.
Аналіз спеціальної літератури з питань функціонування національної культури в інонаціональному культурному середовищі (Б.Ажнюк, Є.Пащенко) засвідчує відповідність суджень У. Еко реальностям діаспори взагалі і української – зокрема. Українська культура в інонаціональному середовищі під потужним інокультурним впливом або асимілюється і цілковито “розчиняється” або трансформується відповідно до нових умов та викликів часу чи “консервується”, зберігаючи свою ідентичність.
Якщо перші два напрями реалізуються спонтанно і цілком стихійно, то останній потребує значних цілеспрямованих зусиль, щоб зберегти національну культуру як органічну складову духовного життя народу, створити умови для повноцінного етнокультурного буття певної спільноти, залучити підростаюче покоління до традиційних цінностей свого народу, популяризувати кращі зразки національної культури. Це забезпечить розширення культурного співробітництва, взаємодію етнічних, національних і загальнолюдських духовних цінностей у поліетнічному просторі.
У зв’язку з цим виникає необхідність розробки шляхів і методів педагогічної організації дозвілля дітей і молоді в українській діаспорі з метою збереження їх етнічної ідентичності, задоволення культурних потреб, залучення підростаючого покоління до духовних надбань свого народу, формування національної самосвідомості, виховання толерантного ставлення до культур інших етносів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок