Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

Загрузка...

ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ / сторінка 10

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,63 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
При цьому важливим є залучення відвідувачів до активної участі в організації і проведенні культурно-дозвіллєвих акцій.
Форми дозвіллєвої діяльності можна умовно поділити на такі групи: теоретико-пізнавальні (лекції, бесіди, зустрічі "за круглим столом", інтернет-конференції; зустрічі з закордонними українцями, що проживають в різних країнах, у системі он-лайн тощо); пізнавально-пошукові (екскурсії, участь в роботі ініціативних, аматорських об'єднань та клубів за інтересами); розважально-ігрові (конкурси, вікторини, олімпіади, костюмовані бали персонажів українських казок, літературних творів тощо); видовищні та культурно-масові (свята, обряди, тематичні вечори, театралізовані дійства, кіноперегляди, концерти – в тому числі в режимі он-лайн, фестивалі).
Підкреслюється, що в процесі організації дозвілля ці форми мають інтегрований характер і вимагають свого осмислення: а) у контексті теоретичної моделі організації дозвілля; б) у контексті основних змістовних напрямів організації дозвілля.
В дисертації наголошується, що визначені педагогічні умови можуть бути реалізовані шляхом розробки і впровадження багатоцільових культурно-просвітницьких програм на базі інтегрованих моделей (В.Кірсанов), що дає змогу урізноманітнювати форми і методи культурно-дозвіллєвої діяльності дітей та молоді української діаспори. Була розроблена багатоцільова програма, що передбачала три напрями організації культурно-дозвіллєвої діяльності: робота з дітьми та молоддю, робота з батьками, робота з педагогами і організаторами дозвілля.
Напрям, пов’язаний з організацією дозвілля дітей та молоді, складався з кількох взаємопов’язаних змістовних блоків: “Народознавство”, “Культурні пам’ятки та видатні діячі культури і науки України”, “Я і мистецтво”, „Волонтер”, „Слідопит”, „Український фольклор” (який містив підрозділи: українські ігри, українські обряди, українська народна творчість, українська міфологія”); „Сучасна Україна” (зі складовими: „Україна – Європа” „Україна – Росія”; „Україна – США”, „Україна – Канада”, „Україна – Сербія”).
Оскільки церква є центром духовного і культурного життя української діаспори в Воєводині, було розроблено річну програму заходів за церковним календарем. Основу даної програми складали український фольклор, національні свята і обряди.
За двосторонньою українсько-сербською угодою було створено і профінансовано І Літню школу українознавства для дітей та молоді української діаспори, програма діяльності якої розроблена дисертантом. Програма включає широкий спектр культурно-дозвіллєвих заходів, що базуються на знаннях і навичках дітей та молоді, отриманих ними у недільних школах за місцем проживання протягом навчального року. Під час збройного нападу на Югославію навесні 1999 року заняття в цій школі були проведені на території України. У зв’язку з цим програма була доповнена напрямом, пов’язаним із психічною реабілітацією дітей та молоді.
Для підвищення мовної компетентності викладачів діаспори було організовано літні семінари за участю філологів, літературознавців, фольклористів, істориків, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва з України та української діаспори різних країн. Програми цих семінарів вибудовувалися за двома блоками, важливими для розв’язання досліджуваної проблеми: перший присвячувався стану та проблемам розвитку сучасної української мови, другий – методиці її викладання. В межах останнього першочергова увага приділялася таким аспектам, як підвищення інтересу до вивчення української мови за допомогою культурно-просвітницької діяльності, в тому числі в умовах дозвілля, а також ігрових методик вивчення української мови, розробка і проведення україномовних рекреаційно-розважальних дозвіллєвих програм.
Для фахівців з організації дозвілля проведено цикл семінарів, присвячених специфіці педагогічних технологій у даній сфері, оволодінню технологіями створення рекреаційно-розвиваючих програм.
Робота з батьками включала чотири блоки: організацію сімейного дозвілля (вечори, спортивно-розважальні і концертні програми, конкурси, вікторини, вибудувані на матеріалі української культури); залучення батьків до організації культурно-дозвіллєвих заходів для дітей (дитячих ранків, розваг на основі українського дитячого ігрового фольклору, театралізації фольклорних творів, конкурсів, виставок декоративно-прикладного мистецтва і дитячих саморобок); організація вечорів-зустрічей з діячами української культури; спеціалізовані семінари з проблем сімейного виховання на засадах народної педагогіки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок