Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

Загрузка...

ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ / сторінка 6

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,63 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Аріарський, В.Кірсанов, М.Поплавський).
Зазначається також, що в межах кожного блоку можуть бути визначені специфічні цільові установки, які кореспондують з основною метою моделі і можуть бути покладені в основу багатоцільових програм.
Репрезентованість національної культури в дозвіллі дітей і молоді в українській діаспорі засвідчується:
- рівнем реалізації дозвіллєвих потреб, які в умовах вільного вибору дозвіллєвої діяльності відображають сформованість культурних потреб та інтересів особистості, хоча, з іншого боку, обумовлюються їх соціальною затребуваністю;
- характером дозвіллєвих пропозицій, які відображають соціальну затребуваність у даній сфері (аксіологічний аспект); змістом інформації та особливостями її суспільного функціонування (інформаційно-комунікативний аспект); наявністю мережі культурно-дозвіллєвих закладів, здатних задовольнити дозвіллєві потреби представників української діаспори (інституціональний аспект); рівнем педагогічних і рекреаційно-розвиваючих технологій, використовуваних для організації дозвілля дітей і підлітків в українській діаспорі з метою їх залучення до цінностей національної культури (рекреаційно-розвиваючий аспект);
- співвідношенням спонтанності та організованості в дозвіллєвій діяльності, що визначає характер організації дозвілля дітей і молоді (наявність цілісної системи культурно-просвітницької діяльності або її відсутність, у залежності від чисельності діаспори, тривалості її перебування в даній країні, ставлення до національних традицій, характеру відносин з метрополією тощо).
В дисертації підкреслюється, що почуття причетності, приналежності індивіда до українського народу є результатом соціальної і культурної самоідентифікації особистості. Цим обумовлена необхідність застосування в процесі організації дозвіллєвої діяльності дітей і молоді механізмів групової інтеграції, групової динаміки, впливу референтних груп на індивіда.
Обстоюється необхідність розробки єдиної, послідовної, культурно-дозвіллєвої політики, здатної відіграти об’єднавчу роль і врівноважити, оптимізувати розрізнені суспільно-культурні, виховні, просвітницькі та організаційні впливи на дітей і молодь в українській діаспорі.
На основі аналізу літературних джерел окреслено шляхи педагогічної організації дозвілля дітей і молоді в українській діаспорі:
-
залучення дітей до різних видів національного мистецтва (музичного, танцювального, літератури) і фольклору, участі в національних святах, обрядах, культурно-освітніх заходах (конкурсах, художніх виставках, концертах), до елементарної пошукової діяльності (створення міні-колекцій ляльок, костюмів, малюнків, казок);
-
створення ігрових ситуацій, заснованих на дитячому ігровому фольклорі;
-
організація сімейного дозвілля на засадах народної педагогіки;
-
оволодіння рідною мовою;
-
організація художньо-літературних вечорів, конкурсів, вікторин, що сприяють прилученню до національного мистецтва.
На основі теоретичних і практичних наробок в галузі педагогіки дозвілля і культурно-просвітницької діяльності (М. Аріарський, І.Єрошенков, А. Жарков, М. Поплавський, О. Сасихов, Ю.Стрєльцов, В.Тріодін та ін.), в яких дозвілля розглядається як важлива сфера соціалізації та інкультурації особистості, робиться висновок про те, що підвищення ефективності педагогічної організації дозвілля дітей та молоді української діаспори може бути реалізоване завдяки системі культурно-просвітницької діяльності, спрямованої на збереження і розвиток національної культури, на створення сприятливих умов для задоволення духовних потреб закордонних українців та залучення їх до культуротворчої діяльності.
У другому розділі – “Шляхи, форми і методи організації дозвілля дітей і молоді в українській діаспорі” – запропоновано варіативну педагогічну модель організації дозвілля дітей і молоді в українській діаспорі, методику проектування на її основі культурно-дозвіллєвих програм, наведено дані стосовно її експериментальної апробації.
Дисертант, виходячи з необхідності осмислення педагогічної моделі організації дозвілля дітей і молоді в українській діаспорі на різних рівнях узагальнення, що відображають глобальний, глокальний і локальний рівні осмислення соціально-культурних проблем української діаспори, розглядає відповідні цим рівням педагогічні умови підвищення ефективності організації дозвілля – від найбільш загальних, характерних для української діаспори в цілому, до специфічних, пов’язаних з умовами життя діаспори в конкретній країні.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок