Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

Загрузка...

ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ / сторінка 7

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,63 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Такий підхід обумовлений тим, що в сучасних умовах діаспора не може розглядатись як ізольована меншина в країні проживання: внаслідок розвитку інформаційних і транспортних мереж активізуються зв’язки між представниками діаспори в різних країнах, зв’язки між українською діаспорою і Україною, що формує транснаціональні культурні контексти функціонування української діаспори (А.Мілітарьов, В.Тхоржевський).
Запропонована автором варіативна модель включає теоретичну модель соціокультурного аналізу сфери дозвілля української діаспори, тривекторну схему аналізу дозвілля, педагогічних умов, а також технологій проектування багатоцільових програм, критеріїв і показників їх діагностування.
Процес проектування і реалізації культурно-дозвіллєвих програм являє собою модифікований варіант технологічної схеми проектування багатоцільових програм (В.Кірсанов) і включає кілька етапів.
На етапі визначення цільових установок та проектування багатоцільової програми методично важливою є діагностика соціокультурних умов відповідно до запропонованої теоретичної моделі соціокультурного аналізу дозвілля, який акцентує увагу на соціально-культурній та політичній обстановці в конкретній країні і пов’язаних з нею можливостях створення суспільних інститутів діаспори, громадянських правах, особливостях стосунків із корінним населенням, можливостях реалізації соціально-культурних потреб.
На основі узагальнень, зроблених у І розділі, автор наводить педагогічні умови організації дозвілля дітей і молоді в українській діаспорі, що відповідають глобальному рівню: опора на вищеозначену амбівалентність дозвілля в українській діаспорі; врахування ментальних особливостей українців діаспори певної країни; організація дозвілля дітей і молоді у відповідності з запропонованою теоретичною моделлю; орієнтація в організації дозвілля на цінності, ідеали, традиції української культури з урахуванням специфіки дозвіллєвої індустрії в певній країні; поєднання раціональних та емоційних форм організації дозвілля; опора на референтні групи дітей і молоді; взаємодія громадських організацій, сім’ї та культурно-дозвіллєвих установ у виховному процесі; залучення дітей і молоді до активної діяльності з організації і проведення культурно-дозвіллєвих заходів, що сприяє їх перетворенню з об’єкта педагогічного процесу на його суб’єкт; відповідність форм і методів організації дозвілля віковим особливостям, інтересам і потребам дітей і молоді в українській діаспорі.
Дані педагогічні умови мають бути реалізовані в будь-якому соціально-культурному контексті; специфічні ж умови визначаються в залежності від регіональних чи локальних соціально-культурних факторів і забезпечують варіативність моделі.
На етапі реалізації програми відбувається її адаптація до ситуаційних факторів: ресурсних, фінансових, організаційних; розробляється конкретна система заходів із зазначенням етапів і термінів її реалізації та передбачається оперативне її коригування.
На етапі діагностики здійснюється аналіз ефективності програми. Виділяються блоки критеріїв діагностики, що умовно розмежовуються на об’єктивні та суб’єктивні. Перша група пов’язана з оцінкою змін у дозвіллєвій сфері в процесі педагогічного управління нею, а також з оцінкою якості самих програм (останні оцінюються за їх відповідністю педагогічним умовам). Суб’єктивні критерії відображають зміни на особистісному рівні, що сталися внаслідок педагогічного впливу. А оскільки організація дозвілля в рамках діаспори розглядалась під кутом зору етнонаціональних культурних проблем, суб’єктивні критерії визначалися в контексті етнічної самоідентифікації особистості.
Апробація даної моделі здійснювалась на базі української діаспори в Сербії. В розробленій програмі організації дозвілля дітей і молоді були представлені компоненти локального і глобального рівня. Реалізація першої групи здійснювалася за місцем проживання представників української діаспори в Автономному краї Воєводина (Сербія), а другої – в інтернаціональній школі українознавства, яка об’єднує представників діаспори з різних країн світу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОЗВІЛЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок