Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ ЖИТЛА В УМОВАХ СОЦІАЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ (на прикладі житлової архітектури Львова радянського та пострадянського періодів)

ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ ЖИТЛА В УМОВАХ СОЦІАЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ (на прикладі житлової архітектури Львова радянського та пострадянського періодів)

Назва:
ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ ЖИТЛА В УМОВАХ СОЦІАЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ (на прикладі житлової архітектури Львова радянського та пострадянського періодів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,68 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний університет “Львівська політехніка”
МОРКЛЯНИК ОКСАНА ІГОРІВНА
УДК 728.1:316.421
ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ ЖИТЛА
В УМОВАХ СОЦІАЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
(на прикладі житлової архітектури Львова
радянського та пострадянського періодів)
18.00.01 – теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України, м. Львів.
Науковий керівник – доктор технічних наук,
Габрель Микола Михайлович,
професор кафедри містобудування
Національного університету“
Львівська політехніка”, м. Львів.
Офіційні опоненти – доктор архітектури, професор,
Проскуряков Віктор Іванович,
завідувач кафедри дизайну архітектурного середовища
Національного університету “
Львівська політехніка”, м. Львів;
Кандидат архітектури, доцент,
Пучков Андрій Олександрович,
ст. наук. співроб. відділу естетики і культурології
Інституту проблем сучасного мистецтва
Академії мистецтв України, м. Київ.
Провідна установа – Київський Національний університет
будівництва і архітектури,
кафедра основ архітектури і
архітектурного проектування
Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “ 8 ” лютого 2007 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.11 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. С.Бандери, 12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів - 13, вул. Професорська,1).
Автореферат розісланий “ 19 ” грудня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 35.052.11
к. арх., проф. Петришин Г.П.


ВСТУП
Впродовж минулого століття українське суспільство пережило ряд кардинальних соціальних трансформацій, що відобразилося в усіх сферах суспільного життя. Складні часи суспільних та економічних перетворень призводять спочатку до глобальної кризи, а згодом - до відносної стабілізації процесів перетворень та можливості об’єктивної оцінки явищ. Розвиток суспільства визначає темпи та напрями формування житлової архітектури країни, тому важливим є дослідити процес відображення соціальних трансформацій у розвитку архітектури житла для точнішого прогнозування житлової політики та передбачуваності явищ.
Поняття “соціальна трансформація” в українській теорії архітектури практично не використовувалося, оскільки цей термін пов’язують здебільшого з соціологією, політологією. Проте трансформаційні процеси, що тривають у суспільстві, безпосередньо впливають, а часом і визначають шляхи формування архітектури. Зі зміною парадигми розвитку держави змінюються пріоритетні напрями житлового будівництва.
Актуальність теми дослідження обґрунтовується такими положеннями:
1. Процеси становлення та розвитку України як незалежної держави впливають на формування нової архітектури, що віддзеркалює нові національності цінності та пріоритети. У зв’язку з цим, необхідно всебічно проаналізувати та теоретично узагальнити взаємозв’язки між соціальними процесами суспільства та становленням нової архітектури для глибшого розуміння та прогнозованості процесів архітектурного розвитку.
2. У вітчизняній теорії та історії архітектури проблема взаємозв’язку соціальних трансформацій та архітектурних процесів практично не розглядалася. Тому настав час заповнити цю прогалину, а зокрема проаналізувати у контексті соціальних трансформацій суспільства зміни у формуванні житлової архітектури в нашій країні, віднайти причини їх взаємообумовленості, а також увести до вітчизняного термінологічного лексикону теорії архітектури термін “соціальна трансформація” та окреслити межі його використання.
3. Проблема соціальної трансформації суспільства та її взаємозв’язку з архітектурою постійно присутня у розробці теорії та практики архітектури, проте до цього часу вона ще не чітко сформульована та розпорошена в окремих публікаціях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ ЖИТЛА В УМОВАХ СОЦІАЛЬНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ (на прикладі житлової архітектури Львова радянського та пострадянського періодів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок