Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХОРДОФОНИ РАННІХ КОЧІВНИКІВ ЄВРАЗІЇ ( VI ст. до н.е. – IV ст.н.е. )

ХОРДОФОНИ РАННІХ КОЧІВНИКІВ ЄВРАЗІЇ ( VI ст. до н.е. – IV ст.н.е. )

Назва:
ХОРДОФОНИ РАННІХ КОЧІВНИКІВ ЄВРАЗІЇ ( VI ст. до н.е. – IV ст.н.е. )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,98 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. М.В.ЛИСЕНКА
Олійник Ольга Григорівна
УДК 78.481.К 21
ХОРДОФОНИ РАННІХ КОЧІВНИКІВ ЄВРАЗІЇ
( VI ст. до н.е. – IV ст.н.е. )
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії музики Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Зінків Ірина Ярославівна,
Львівська національна музична академія
ім. М.В.Лисенка,
професор кафедри теорії музики (м.Львів)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства,
професор Іваницький Анатолій Іванович,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та
етнології ім.. М.Т. Рильського,
провідний науковий співробітник
відділу фольклористики (Київ)
кандидат мистецтвознавства, доцент
Денисенко Марина Геннадіївна,
Національна музична академія України
ім.. П.І. Чайковського,
доцент кафедри композиції та оркестровки (Київ)
Захист відбудеться “28” березня 2008 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.869.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук у Львівській національній музичній академії ім.. М.В.Лисенка за адресою: 79005, м. Львів, вул.. О.Нижанківського, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської національної музичної академії ім.. М.В.Лисенка за адресою: 79005, м.Львів, вул.. О.Нижанківського, 5.
Автореферат розісланий “25” лютого 2008 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
Кандидат мистецтвознавства, доцент О.Т. КАТРИЧ
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. В історії світової музичної культури однією з найменш досліджених проблем є музично-інструментальна культура ранніх іраномовних кочівників, яка відіграла помітну роль у давній “музичній” історії багатьох регіонів Євразії. Її спадщина була сприйнята не лише кочівниками більш пізньої доби, але й осілими племенами та народами Європи та Азії, які упродовж століть мали з ними тривалі історико-культурні контакти.
Нагромаджені за останнє століття “музичні” матеріали з різних регіонів Євразії (Північне Причорномор’я, Кавказ, Південний Сибір, Середня Азія) ще не ставали предметом узагальнюючого, окремого дослідження в музичній науці, зокрема, такій її ділянці, як історичне інструментознавство (палеоорганологія). У сучасній музичній археології публікації із зазначеної проблематики торкаються здебільшого окремих археологічних знахідок скіфо-сарматських музичних інструментів та їх зображень і мають здебільшого вузько регіональний характер. Ці знахідки ще не аналізувались з позицій загальних етнокультурних (а отже – й музично-інструментальних) явищ, що характеризують територіально віддалені регіони кочової культури Євроазійського континенту. Для комплексного вирішення цієї проблематики необхідним є об’єднання спільних зусиль не лише істориків, археологів, мистецтвознавців, які досліджують скіфо-сарматську проблематику, але й інструментознавців, майстрів з виготовлення музичних інструментів та виконавців, а також залучення широкого спектру даних інших наук – релігієзнавства, порівняльної міфології, етнографії, історичної етнографії, фольклористики, етногеографії, лінгвістики, семіотики , семантології та інш.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Обрана тема дисертаційної роботи відображає окремий напрямок наукових досліджень кафедри теорії музики ЛНМА ім. М.В. Лисенка, під керівництвом якої здійснювалась її розробка у 2005 – 2007 роках, відповідає темі № “Музична археологія: теорія і історія” перспективного тематичного плану науково-дослідної діяльності Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка на 2002 – 07 р.р.
Метою дослідження є реконструкція невідомого у сучасній музично-інструментальній науці пласта музично-інструментальної культури ранніх (іраномовних) кочівників Євразії, зокрема, такої її ділянки, як струнно-щипковий інструментарій на основі його комплексного вивчення, а також вичленування самого скіфо-сако-сарматського музичного пласта у контактних зонах проживання ранніх кочівників Євразії з осілими цивілізаціями Великої степової смуги – від Північного Причорномор’я, Кавказу до Сибіру і Середньої Азії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ХОРДОФОНИ РАННІХ КОЧІВНИКІВ ЄВРАЗІЇ ( VI ст. до н.е. – IV ст.н.е. )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок