Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОСОДИЧНА ОРГАНІЗАЦІЯ АНГЛОМОВНОГО ДИСКУРСУ РЕКЛАМИ (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі британської телевізійної реклами)

ПРОСОДИЧНА ОРГАНІЗАЦІЯ АНГЛОМОВНОГО ДИСКУРСУ РЕКЛАМИ (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі британської телевізійної реклами)

Назва:
ПРОСОДИЧНА ОРГАНІЗАЦІЯ АНГЛОМОВНОГО ДИСКУРСУ РЕКЛАМИ (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі британської телевізійної реклами)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,89 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛИСИЧКІНА Ірина Олексіївна
УДК 811.111’342.9
ПРОСОДИЧНА ОРГАНІЗАЦІЯ
АНГЛОМОВНОГО ДИСКУРСУ РЕКЛАМИ
(експериментально-фонетичне дослідження
на матеріалі британської телевізійної реклами)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі практики мовлення та інформаційних технологій Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
Штакіна Людмила Олександрівна,
Горлівський державний педагогічний інститут
іноземних мов, кафедра практики мовлення та інформаційних технологій, доцент
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Калита Алла Андріївна,
Київський національний лінгвістичний університет, кафедра фонетики англійської мови, завідувач кафедри
кандидат філологічних наук, доцент
Валігура Ольга Романівна,
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка, кафедра англійської філології,
завідувач кафедри
Провідна установа Донецький національний університет,
кафедра англійської філології,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться “_16_” _грудня_ 2005 р. о _10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету за адресою: Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73.
Автореферат розіслано “_11_” _листопада_ 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор О.М.Кагановська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасний етап розвитку лінгвістики характеризується активним включенням просодії у сферу комплексного дискурсного аналізу, в основі якого лежить урахування зв’язності дискурсу, взаємозумовленості й взаємодії одиниць усіх мовних рівнів.
Нова наукова парадигма багатовимірності (Ф.Капра) враховує, що у процесі укрупнення одиниці дослідження (від слова і словосполучення до тексту) кількість факторів, що впливають на мовленнєву варіативність, різко збільшується, а самі фактори набувають різного комунікативно-прагматичного навантаження. У зв’язку з цим інтерес науковців викликає проблема визначення закономірностей просодичної організації дискурсів відповідно до їхньої жанрової специфіки і прагматичної спрямованості.
Притаманний сьогоденню стрімкий розвиток засобів масової інформації та їхній уплив на діяльність людини зумовлюють актуальність лінгвістичних досліджень дискурсів мас-медіа тому, що останні не лише інформують про теперішні події, але виступають також джерелом формування моделей суспільної поведінки і способу життя. Одним з найпоширеніших жанрів масової комунікації є рекламний дискурс, якому приділяється багато уваги у наукових працях з маркетінгу (Ф.Котлер, Ж-Ж.Ламбен), психології (А.Н.Лебедєв, В.П.Шейнов) і психолінгвістики (І.О.Авдеєнко, О.В.Нагорна), культурології (І.М.Дубовська, Н.В.Щербіна) і міжкультурної комунікації (Т.В.Каїнова, Ю.Б.Кузьменкова). Детально аналізуються окремі компоненти, параметри (О.Є.Ткачук-Мірошниченко, М.В.Томська) та частини рекламного тексту (О.В.Вінарева, О.А.Дмитрієв, Н.С.Лиса); його стилістичні (Н.А.Хімуніна, Дж.Кук), когнітивні (О.В.Анопіна, О.С.Іванова, І.В.Соколова) та прагматичні (Ю.В.Дьоміна, І.П.Мойсеєнко, О.Н.Рибакова) характеристики. Ряд робіт частково торкається розгляду фонетичної специфіки реклами (С.В.Кодзасов, Л.С.Козуб, О.А.Ксензенко). Разом із тим актуальним залишається комплексне вивчення рекламного дискурсу у площині взаємодії семантичного, прагматичного і просодичного рівнів його будови. Недостатньо висвітлено функціонування просодії у жанровому оформленні англомовної телевізійної реклами, що є проблематикою даного дисертаційного дослідження.
Актуальність обраної теми зумовлюється зверненням сучасних експериментально-фонетичних досліджень до вияву взаємозв’язку між смислом дискурсу і його просодичною реалізацією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОСОДИЧНА ОРГАНІЗАЦІЯ АНГЛОМОВНОГО ДИСКУРСУ РЕКЛАМИ (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі британської телевізійної реклами)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок