Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИК РОЗРАХУНКУ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПРОЦЕСІВ У напівпровідникових КЛЮЧАХ електронних апаратів

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИК РОЗРАХУНКУ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПРОЦЕСІВ У напівпровідникових КЛЮЧАХ електронних апаратів

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИК РОЗРАХУНКУ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПРОЦЕСІВ У напівпровідникових КЛЮЧАХ електронних апаратів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,46 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Соскова Інна Олексіївна
 
УДК 621.316.5: 621.382
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИК РОЗРАХУНКУ
НЕСТАЦІОНАРНИХ ПРОЦЕСІВ
У напівпровідникових КЛЮЧАХ електронних апаратів
Спеціальність 05.09.01 - електричні машини і апарати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українській інженерно-педагогічній академії Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, доцент,
Ягуп Валерій Григорович,
Українська інженерно-педагогічна академія, м. Харків,
професор кафедри автоматики та радіоелектроніки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Яковлєв Олександр Іванович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є.Жуковського “Харківський авіаційний інститут”,
завідувач кафедри енергетики та електротехніки;
доктор технічних наук, професор,
Ільїна Наталя Олександрівна,
Харківська державна академія міського господарства,
професор кафедри світлотехніки та джерел світла.
Провідна установа Донецький національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться “ 23 ” травня 2002 р. о 12 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.08 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою:
61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “ 19 ” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Болюх В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивний розвиток силової електроніки, що відбувається в останні десятиліття, впровадження в схемотехніку інтегральних схем і мікропроцесорних пристроїв привели до широкого застосування елементів силової електроніки в низьковольтному апаратобудуванні. Останнім часом цей процес набув прискореного характеру у зв'язку з тим, що традиційні способи підвищення якості контактних апаратів (КА), особливо їх електричної й механічної зносостійкості все більше вичерпують себе.
У даний час чітко визначилися два основних шляхи розвитку електричних апаратів, пов'язані із зазначеним вище процесом: створення безконтактних електронних апаратів (ЕА) і створення гібридних ЕА.
Застосування в ЕА як основного силового елемента напівпровідникового ключа (НК), виконаного на базі силових напівпровідникових приладів (СНП), для бездугової комутації електричних кіл дозволяє не тільки істотно підвищити зносостійкість і швидкодію нових апаратів, але і здійснювати більш складні процеси керування електроустаткуванням, ніж операція “включено - виключено”, яку виконують КА. Це створює сприятливі умови в різних галузях промисловості для одержання значного економічного ефекту за рахунок оптимізації технологічних процесів.
З огляду на ту важливу роль, яку відіграє НК у складі ЕА, а також на високі вимоги до нього щодо надійності, виникає необхідність у більш ретельних дослідженнях нестаціонарних електрофізичних процесів, що відбуваються в НК при комутації електричних кіл з урахуванням специфіки їхньої роботи у складі як безконтактних, так і гібридних ЕА. Природно також виникає потреба у створенні удосконалених методик розрахунку цих процесів з урахуванням особливостей роботи СНП у цих ключах, що, як правило, не дозволяють використовувати традиційні методики розрахунку, застосовувані в силовій електроніці, без їх істотної доробки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Головним виконавцем розробки ЕА змінного і постійного струмів у рамках Державної комплексної програми “Електротехніка”, п. п. 3.2.2; 3.2.3; 3.2.6; 3.2.16 є ОКБ НВО “ХЕМЗ”. Результати досліджень, виконаних за участю автора у рамках договору № 1031/94 (ДР № 01940003347) на проведення науково-дослідної роботи за темою “Дослідження та розробка низьковольтних безконтактних комутаційних пристроїв із засобами управління та контролю для АРУ систем управління” (замовник ОКБ НВО “ХЕМЗ”), наведені в дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИК РОЗРАХУНКУ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПРОЦЕСІВ У напівпровідникових КЛЮЧАХ електронних апаратів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок