Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАТАЛІТИЧНЕ РОЗКЛАДЕННЯ ОКСИДІВ АЗОТУ В ОКИСЛЮВАЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

КАТАЛІТИЧНЕ РОЗКЛАДЕННЯ ОКСИДІВ АЗОТУ В ОКИСЛЮВАЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Назва:
КАТАЛІТИЧНЕ РОЗКЛАДЕННЯ ОКСИДІВ АЗОТУ В ОКИСЛЮВАЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,13 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Сю Юнлун
УДК 66.097
КАТАЛІТИЧНЕ РОЗКЛАДЕННЯ ОКСИДІВ АЗОТУ В
ОКИСЛЮВАЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
05.17.01- технологія неорганічних речовин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 1998
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі хімічної технології неорганічних речовин, каталізу та екології Харківського державного політехнічного університету Міністерства освіти України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Савенков Анатолій Сергійович, Харківський державний політехнічний університет, професор кафедри хімічної технології неорганічних речовин, каталізу та екології.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Клещов Микола Федосович, Харківський державний політехнічний університет, зав. кафедрою аналітичної хімії
кандидат технічних наук,
Жигайло Борис Данилович, Український науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу, ведучий науковий співробітник лабораторії органічного синтезу малотонажних продуктів і промекології
Провідна установа:
Український державний хіміко-технологічний університет, Міністерство освіти України, м. Дніпропетровськ.
Захист дисертації відбудеться «9» квітня 1998 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.03 у Харківському державному політехнічному університеті (310002, м. Харків-2, вул. Фрунзе, 21).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного політехнічного університету.
Автореферат розісланий «2» березня 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гринь Г.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Оксиди азоту є одними з головних забруднювачів атмосферного повітря. Викиди оксидів азоту в атмосферу за рахунок діяльності людини оцінюються в 53 млн. т на рік. Найбільшими забруднювачами атмосфери оксидами азоту є тепло-енергетика, автомобільний транспорт, чорна металургія, хіміяна та нафтохімічна промисловість.
Для вилучення оксидів азоту із відхідних газів, широкого використання зазнали методи каталітичного відновлення на каталізаторах із благородних металів природним газом і низькотемпературне на ванадієвих каталізаторах в присутності аміаку. Незважаючи на високу ефективність цих процесів, методи каталітичного відновлення мають недоліки: застосування надміру відновлювачів, які самі є забруднювачами; дорогостоячи каталізатори; утворення побічних забруднювачів під час експлуатації.
Тому, що Україна обмежена запасами дорогоцінних металів і ванадію, то дуже актуальними стають питання розробки нових процесів та каталізаторів для знешкодження оксидів азоту.
Одним із перспективних методів вилучення оксидів азоту є каталітичне розкладення, яке вивчалось багатьма дослідниками: Боресков Г.К., Власенко В.М., Івамото М. Проте, процес каталітичного розкладення не досліджувався на газах промислового складу в окислювальному середовищі. Відсутні каталізатори, їх технології, кінетичні моделі та конструкції реакторів.
Таким чином виникає актуальна проблема по створенню нової технології вилучення оксидів азоту із відхідних газів методом каталітичного розкладу. Все це і визначило напрямок досліджень.
Підставою для роботи є науково-технічна програма "Наукові основи хімічної технології створення нових неорганічних матеріалів, комплексної хіміко-технологічної переробки мінеральної сировини України", що затверджена міністерством освіти України (протокол №37 від 13 лютого 1997 р)
Метою роботи є розробка технології каталітичного розкладення оксидів азоту в окислювальному середовищі, а також каталізаторів на основі оксидів перехідних металів та їх технології.
Наукова новизна.
1.
Встановлено термодинамічну можливість протікання реакцій розкладення оксидів азоту в суміші з киснем і парами води. Визначено температурні межі досягнення гранично допустимих норм ГДК на рівні 50 ppm.
1.
Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено принцип підбору оксидних каталізаторів розкладення оксидів азоту на основі оксидів заліза з урахуванням нестехіометричності по кисню в оксиді і розроблено активний та селективний каталізатор.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: КАТАЛІТИЧНЕ РОЗКЛАДЕННЯ ОКСИДІВ АЗОТУ В ОКИСЛЮВАЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок