Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЛАСТИКА ГЛИБОКИХ ДЕФЕКТІВ ГОМІЛКИ ТА СТОПИ ВАСКУЛЯРИЗОВАНИМИ КЛАПТЯМИ

ПЛАСТИКА ГЛИБОКИХ ДЕФЕКТІВ ГОМІЛКИ ТА СТОПИ ВАСКУЛЯРИЗОВАНИМИ КЛАПТЯМИ

Назва:
ПЛАСТИКА ГЛИБОКИХ ДЕФЕКТІВ ГОМІЛКИ ТА СТОПИ ВАСКУЛЯРИЗОВАНИМИ КЛАПТЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ НЕВІДКЛАДНОЇ І ВІДНОВНОЇ ХІРУРГІЇ ІМ. В.К. ГУСАКА
АМН УКРАЇНИ
СОТНІК АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
удк 617.584/586-089.844
ПЛАСТИКА ГЛИБОКИХ ДЕФЕКТІВ ГОМІЛКИ ТА СТОПИ ВАСКУЛЯРИЗОВАНИМИ КЛАПТЯМИ
14.01.03 – хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, доцент Штутін Олексій Анатолійович, Інститут невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України, заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу невідкладної і відновної судинної хірургії.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії СРСР Дрюк Микола Федорович, Національний Інститут хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова АМН України, завідувач відділу мікросудинної та пластичної хірургії;
- доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Гюльмамедов Фарман Ібрагімович, Донецький національний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, завідувач кафедри загальної хірургії № 1.
Захист відбудеться „18” червня 2008 року о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 11.559.01 в Інституті невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України за адресою: 83045, м. Донецьк, пр. Ленінський, 47.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України за адресою: 83045, м. Донецьк, пр. Ленінський, 47.
Автореферат розісланий „ 16” травня 2008 року.
В.О. вченого секретаря
Спеціалізованої вченої ради,
д.мед.н., професор Е.Я. Фісталь


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема лікування глибоких дефектів покривних тканин гомілки та стопи дотепер залишається однією із складних проблем сучасної клінічної хірургії.
Ранові дефекти покривних тканин та хронічні трофічні виразки гомілки та стопи можуть виникати у пацієнтів після травм, у хворих із облітеруючими захворюваннями артерій, хронічною венозною недостатністю нижніх кінцівок, порушеннями чутливості, що пов’язані з ушкодженнями та захворюваннями хребта, спинного мозку і периферичних нервів, у страждаючих на цукровий діабет, аутоімунні процеси, на тлі хронічного остеомієліту, структурних деформацій [Lin CH, 2000]. Посттравматичні дефекти займають приблизно 20 % у структурі всіх трофічних виразок і хронічних дефектів покривних тканин гомілки та стопи.
Хронічні виразково-ранові дефекти (ХВРД) знижують працездатність, призводять до її тимчасової або постійної втрати, інвалідизації. Крім того, варто підкреслити, що ця патологія зустрічається переважно у людей працездатного віку, що надає їй також соціального значення.
У наш час відзначається значне розмаїття підходів до вибору методів лікування дефектів покривних тканин залежно від їх етіології, локалізації, глибини та площі [Боровиков А.М., 1993, Бурлева Е.П., 2003]. Відсутня єдність поглядів відносно переваг і недоліків консервативних і хірургічних підходів [Дрюк Н.Ф., 1998, Ильчишин В.О., 1997]. У той же час, більшість хірургів віддають пріоритет активній хірургічній тактиці в питанні закриття великих за площею та глибиною ранових і виразкових дефектів покривних тканин нижньої кінцівки [Дрюк Н.Ф., 1998, Радомский А.А., 2004, Junger M., 2001].
Проте, результати консервативних і хірургічних методів дотепер не можуть задовольнити хірургів [Белоусов А.Е., 1998, Дрюк Н.Ф., 1996, Пшениснов К.П., 2001, Радомский А.А., 1994, Harris P.G., 1994]. Це пов'язане з тим, що традиційні методи аутодермопластики не завжди забезпечують задовільні як найближчі, так і віддалені результати. Лізис аутодермотрансплантата відбувається, за даними деяких авторів, у 25-30 % пацієнтів [Пулин А.Г., 2002]. Операції з використанням шкіряно-жирових клаптів не дозволяють закривати великі дефекти, тим самим обмежуючи можливості даного методу лікування. Майже в 11 % пацієнтів, оперованих із застосуванням традиційних видів пластики, рецидив виразки наступає в строки до 1 року, навіть при наявності трофічних виразок середнього та малого розмірів [Давидовский И.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПЛАСТИКА ГЛИБОКИХ ДЕФЕКТІВ ГОМІЛКИ ТА СТОПИ ВАСКУЛЯРИЗОВАНИМИ КЛАПТЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок