Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вдосконалення моніторингу в системі державного управління

Вдосконалення моніторингу в системі державного управління

Назва:
Вдосконалення моніторингу в системі державного управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,51 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Львівський регіональний інститут
державного управління
Національної Академії державного управління
при Президентові України
Гбур Зоряна Володимирівна
УДК 35.078.3
Вдосконалення моніторингу
в системі державного управління
25.00.02 – механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Львів
2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі державного управління та місцевого самоврядування Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Алексеєв Ігор Валентинович,
завідувач кафедри фінансів,
заступник директора – декан повної вищої освіти
Національного університету “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Галанець Василь Григорович,
професор кафедри
менеджменту Львівського аграрного державного
університету.
кандидат наук з державного управління
Поляк Олександра Василівна,
директор Чернівецького філіалу
Міжрегіональної академії управління персоналом.
Захист відбудеться 12 жовтня 2007 р о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.860.01 Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 79491, м.Львів, смт. Брюховичі, вул.Сухомлинського, 16, ауд. 220.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії держаного управління при Президентові України (79491, м.Львів, смт. Брюховичі, вул. Сухомлинського, ).
Автореферат розісланий 11 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Козак І.І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Складність, багатоаспектність і взаємозалежність управлінських проблем, в період ринкових відносин, потребують нових ідей і підходів, що розвивають перспективи пошуку інновацій управлінської діяльності. Так, виникає потреба у створенні об’єктивної системи статистики, аналізу, оцінки, що дасть змогу своєчасно і повною мірою оцінювати ефективність соціальних подій, прийняття управлінських рішень тощо. Саме таким підходом є впровадження моніторингу в державному управлінні.
Класичним прикладом моніторингу є приклад матері і дитини, їх неперервна взаємодія упродовж всього життя. Нагляд і контроль з боку матері має всі елементи моніторингу: спостереження, аналіз, корекцію, контроль, елементи прямого та зворотного зв’язку, аналіз минулих вчинків, планування майбутнього, як найближчого, так і далекого.
Недостатнє вивчення таких питань та актуальність їх вирішення для забезпечення ефективного державного управління зумовили вибір теми дисертаційної роботи та структуру досліджень. У роботі акцентується на: актуальності теоретичного дослідження місця, ролі, структурно-кількісних та якісних характеристик моніторингу в сучасних умовах державного управління, визначенні принципових основ формування ефективного інституційного механізму моніторингу в державному управлінні та алгоритму його проведення. Останнє набирає особливої актуальності у процесі реалізації євроінтеграційної політики держави, інтеграції України у світову спільноту.
Моніторинг є необхідним, з точки зору його теоретичного аналізу, адже не має точного, однозначного тлумачення, у зв’язку з тим, що він вивчається і використовується у різних сферах науково-практичної діяльності. Складність визначення поняття „моніторинг” пов’язана також з приналежністю його як до сфери науки, так і до сфери практики. У наукових джерелах він розглядається і як спосіб дослідження реальності, що використовується в різних науках, і як спосіб забезпечення сфери управління різними видами діяльності шляхом подання своєчасної та якісної інформації.
На нашу думку, моніторинг можна визначити як постійне спостереження за будь - яким процесом з метою виявлення його відповідності бажаному результату чи первинним пропозиціям – спостереження, аналіз, оцінка і прогноз стану оточення, певних дій та явищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Вдосконалення моніторингу в системі державного управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок