Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ НАУКОВИХ ПОНЯТЬ З БІОЛОГІЇ В УЧНІВ КЛАСІВ МЕДИКО-БІОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ

ФОРМУВАННЯ НАУКОВИХ ПОНЯТЬ З БІОЛОГІЇ В УЧНІВ КЛАСІВ МЕДИКО-БІОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ

Назва:
ФОРМУВАННЯ НАУКОВИХ ПОНЯТЬ З БІОЛОГІЇ В УЧНІВ КЛАСІВ МЕДИКО-БІОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,74 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
Лакоза Наталія Василівна
УДК 373.1.013
ФОРМУВАННЯ НАУКОВИХ ПОНЯТЬ З БІОЛОГІЇ
В УЧНІВ КЛАСІВ МЕДИКО-БІОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ
13.00.02 – теорія та методика навчання (біологія)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Сисоєва Світлана Олександрівна,
Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України, завідувач відділу педагогічних технологій неперервної професійної освіти;
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
Кучеров Ілля Семенович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, професор кафедри
анатомії, фізіології і шкільної гігієни;
кандидат педагогічних наук
Неведомська Євгенія Олексіївна,
Київський міський педагогічний університет
імені Б.Д. Грінченка, доцент кафедри
анатомії та вікової фізіології.


Захист відбудеться 11 січня 2008 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.11 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “10” грудня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. А. Цуруль
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціально-економічний розвиток України, процеси інтеграції, глобалізації та інформатизації суспільства визначили нові пріоритети розвитку освітньої галузі в Україні. Концептуальні положення організації сучасної освіти закладено у Законах України “Про освіту” (1991), “Про загальну середню освіту” (1999), Національній доктрині розвитку освіти (2002). Вихідні положення модернізації освіти щодо підготовки учнів загальноосвітніх навчальних закладів до майбутньої професійної діяльності природничого напряму висвітлено у Концепції профільного навчання (2003). Відповідно до Концепції профільна освіта має бути більш індивідуалізованою, функціональною та ефективною, зорієнтованою на потреби і запити як особистості учня, так і суспільства.
Підготовка учнів до навчання у вищих навчальних закладах
медико-біологічного профілю здійснюється у спеціалізованих школах, гімназіях, профільних класах, ліцеях. Практика засвідчує, що профільні класи, створені на базі вищих навчальних закладів, є ефективною формою диференціації навчання та довузівської підготовки, яка дозволяє вирішити проблему професійної орієнтації учнів та їх загальнонаукової освіти. Необхідним компонентом підготовки майбутніх фахівців природничого напряму є біологічна освіта, спрямована на пізнання молодою людиною оточуючого світу і місця в ньому, вироблення життєвих орієнтирів і навичок безпечних умов існування людського співтовариства, розвиток екологічної культури.
Разом з тим, в організації профільного навчання біології учнів старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів мають місце певні суперечності, що перешкоджають якісній підготовці майбутніх фахівців медико-біологічного профілю: між метою профільного навчання і сукупністю педагогічних засобів її реалізації; вимогами до
природничо-наукової підготовки учнів та науковим наповненням змісту; формами та методами навчання.
Розв’язання зазначених суперечностей потребує осмислення мети та завдань профільного навчання біології; оптимального поєднання змістової та процесуальної складових процесу навчання; перебудови методичного забезпечення та оновлення методик викладання біологічних дисциплін.
Проблемі профільного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах завжди приділялась належна увага у педагогічній науці, зокрема, таким її аспектам як: дидактичні засади підготовки майбутніх фахівців (В.І. Бондар, В.Г. Кремень); впровадження інтегративного підходу у навчаль-ний процес (С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ НАУКОВИХ ПОНЯТЬ З БІОЛОГІЇ В УЧНІВ КЛАСІВ МЕДИКО-БІОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок