Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧАСОВИЙ АНАЛІЗ ПРОЦЕСІВ ТУНЕЛЮВАННЯ В ЯДЕРНИХ ЗІТКНЕННЯХ І РОЗПАДАХ

ЧАСОВИЙ АНАЛІЗ ПРОЦЕСІВ ТУНЕЛЮВАННЯ В ЯДЕРНИХ ЗІТКНЕННЯХ І РОЗПАДАХ

Назва:
ЧАСОВИЙ АНАЛІЗ ПРОЦЕСІВ ТУНЕЛЮВАННЯ В ЯДЕРНИХ ЗІТКНЕННЯХ І РОЗПАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,39 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна Академія Наук України
Інститут ядерних досліджень
Майданюк Сергій Петрович
УДК 539.142
ЧАСОВИЙ АНАЛІЗ ПРОЦЕСІВ ТУНЕЛЮВАННЯ В
ЯДЕРНИХ ЗІТКНЕННЯХ І РОЗПАДАХ
01.04.16 — фізика ядра, елементарних частинок і високих
енергій
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ядерних досліджень НАН України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор ОЛЬХОВСЬКИЙ Владислав Сергійович, Інститут ядерних досліджень НАН України, завідувач лабораторії.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук ПЛЮЙКО Володимир Андрійович, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри ядерної фізики;
доктор фізико-математичних наук СТЕШЕНКО Андрій Йосипович, Інститут теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України, провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна.
Захист відбудеться “_20_” ___лютого__ 2003 року о 1415 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.167.01 при Інституті ядерних досліджень НАН України за адресою: 03680, м. Київ, просп. Науки, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституті ядерних досліджень НАН України
Автореферат розіслано “_17_” _січня__ 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Осташко В. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Яскравим проявом специфіки квантової механіки є підбар'єрне тунелювання. Це явище принципово важливе при дослідженні ядерного розпаду і синтезу, більшості ядерних реакцій при низьких енергіях. З ним пов'язані ефект Джозефсона і розробка тунельного мікроскопа. Незважаючи на те, що тунелювання вивчається з часу створення квантової теорії, в ньому залишається багато невідомого. Це стосується як багаточастинкових аспектів явища, так і найпростішого одновимірного руху частинки у зовнішньому полі.
Останні досягнення фізики конденсованих середовищ, поширення електромагнітних хвиль і розробка високошвидкісних електронних приладів, що пов'язані з процесами тунелювання, сприяють розвитку методів часового аналізу цього явища. Проблема нестаціонарного опису тунелювання є досить складною і мало вивченою, але її розв'язок дасть більш детальну інформацію про цей процес у порівнянні зі стаціонарними методами. Часовий аналіз тунелювання в ядерних процесах дає також можливість вивчати їх динаміку, а тому розробка нестаціонарної теорії тунелювання є актуальним напрямком досліджень.
Існуючі нестаціонарні методи можна розділити на кілька груп. До першої групи можна віднести просторово-часові методи тунелювання, що базуються на використанні хвильових пакетів. У формалізмі Ольховського-Рекамі, як в одному з основних підходів нестаціонарного опису тунелювання, визначення тривалості часу формулюється на основі середніх значень потоків густини ймовірності, квантово-механічному представленні часу як фізичної величини і узагальненні раніше сформульованих загальних визначень тривалостей в ядерних зіткненнях. Друга група включає методи, котрі засновані на Фейнманівських інтегралах по траєкторіях, Вігнерівському розподілі і підході Бома. Третю групу складають методи, що використовують поняття годинника Лармора і моделі осцилюючих бар'єрів. Слід зазначити окрему групу методів, заснованих на безпосередньому розв'язку нестаціонарного рівняння Шредінгера з використанням обраної потенціальної функції і необхідних граничних та початкових умов за допомогою чисельних методів.
На сьогоднішній день найбільш детально розроблено математичний апарат для нестаціонарного опису одновимірного тунелювання частинки через бар'єр. Його сферично-симетричне узагальнення для опису ядерних процесів є актуальним напрямком досліджень.
Надзвичайно малі величини часів тунелювання зробили експериментальну перевірку нестаціонарних методів тунелювання практично неможливою. Розробка підходів до визначення часів тунелювання є одним з найбільш актуальних напрямків досліджень у розвитку загальної нестаціонарної теорії тунелювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЧАСОВИЙ АНАЛІЗ ПРОЦЕСІВ ТУНЕЛЮВАННЯ В ЯДЕРНИХ ЗІТКНЕННЯХ І РОЗПАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок