Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ЗАБРУДНЕННЯ ТА ОХОРОНИ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ В УКРАЇНІ

СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ЗАБРУДНЕННЯ ТА ОХОРОНИ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ В УКРАЇНІ

Назва:
СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ЗАБРУДНЕННЯ ТА ОХОРОНИ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Линюк Оксана Євгенівна
УДК 311:504
СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ЗАБРУДНЕННЯ ТА ОХОРОНИ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.03.01 – Статистика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі статистики Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Єріна Антоніна Михайлівна,
Київський національний економічний університет, професор кафедри статистики.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
Данилишин Богдан Михайлович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, заступник Голови з наукової роботи.
кандидат економічних наук,
Данилко Валерій Кирилович,
Житомирський регіональний сектор Науково-дослідного інституту статистики Держкомстату України, завідувач.
Провідна установа: Одеський державний економічний університет, кафедра статистики, Міністерство освіти і науки України,
м. Одеса.
Захист відбудеться “14” червня 2002 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою:
03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету.
Автореферат розісланий “13” травня 2002 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Р.М. Моторин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найгостріших екологічних та соціальних проблем є забруднення атмосферного повітря антропогенними джерелами (промисловість, транспорт, опалювальні системи). Щорічно в атмосферу викидається велика кількість різноманітних речовин, кожна з яких небезпечна для живих організмів і завдає шкоди матеріальним цінностям (будівлі, споруди, дорожні покриття тощо), наносячи великі економічні збитки. Антропогенне забруднення атмосфери становить лише 0,5% від загального забруднення природними явищами (пилові бурі, виверження вулканів, лісові пожежі тощо), але саме цей тип забруднення має найбільш негативний вплив на навколишнє середовище.
Застосування недосконалих технологій, відсутність надійних та ефективних очисних споруд, збільшення кількості автомобілів призвели до критичного стану атмосферного повітря.
Рівень технологій у більшості виробництв української промисловості та сучасний стан основних виробничих фондів багатьох підприємств не відповідають вимогам екологізації виробництва. Недоліки природо-користування минулих років, дефіцит коштів на переозброєння виробництва і впровадження прогресивних екологічно безпечних технологій при одночасному впливі цих факторів привели до загострення екологічної кризи.
Перед світовою спільнотою стоїть завдання шляхом раціонального використання зберегти багатства природи сьогодні і відвернути негативні наслідки втручання людини у майбутньому. Для цього необхідне всебічне вивчення характеру антропогенного навантаження та аналіз кількісних і якісних змін, що відбуваються у природі.
Проблема забруднення навколишнього середовища відображена у працях вчених і практиків України та країн СНД: Балацького О.Ф., Бурдіяна Б.Г., Глухова В.В., Грабинського І.М., Данилишина Б.М., Данилка В.К., Думнова А.Д., Казанської Є.В., Коржаневської Є.І., Лісочкіної Т.В., Міщенка В.С., Пінігіна М.А., Прокопова Є.В., Сахаєва В.Г., Трудової М.Т. та інших.
Однак, незважаючи на численні розробки, актуальним залишається питання статистичного моніторингу антропогенного навантаження як на довкілля, так і на людину. Усе це обумовило значимість та актуальність теми дисертаційної роботи та основні напрями дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане відповідно з планом науково-дослідних робіт Київського національного економічного університету (тема: “Статистичне забезпечення аналізу та прогнозу соціально-економічних явищ та процесів у перехідний період”, № державної реєстрації 0196V007511).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ЗАБРУДНЕННЯ ТА ОХОРОНИ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок