Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> підвищення механічних властивостей сталі 10Г2ФБ усуненням перлітної смугастості

підвищення механічних властивостей сталі 10Г2ФБ усуненням перлітної смугастості

Назва:
підвищення механічних властивостей сталі 10Г2ФБ усуненням перлітної смугастості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,38 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Придніпровська державна академія
будівництва та архітектури
Тютєрєв Ігор Анатолійович
УДК 669.15.293.292–194
підвищення механічних властивостей сталі 10Г2ФБ усуненням перлітної смугастості
Спеціальність 05.02.01 – матеріалознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор БОЛЬШАКОВ Володимир Іванович, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, завідувач кафедри матеріалознавства та обробки матеріалів, ректор.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Мєшков Юрій Якович, Інститут металофізики НАН України (м.Київ);
- кандидат технічних наук, доцент Погребна Наталія Еміліївна, Національна металургійна академія України, доцент кафедри металознавства.
Провідна установа
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, відділ матеріалознавства сталі, м. Київ.
Захист відбудеться "12" квітня 2007 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .085.02 при Придніпровській державній академії будівництва та архітектури за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Придніпровської державної академії будівництва та архітектури за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
Автореферат розісланий "7" березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________ Кваша Е. М.


Актуальність роботи. На сучасному етапі розвитку будівельна галузь України стає одним із головних споживачів металопрокату, що виробляється в нашій країні. Така тенденція пов’язана зі спорудженням багатоповерхових будівель та великопрольотних споруд.
Вітчизняний і зарубіжний досвід свідчить, що найбільш перспективними для виготовлення будівельних металоконструкцій відповідального призначення є маловуглецеві низьколеговані сталі підвищеної і високої міцності. Цей клас сталей відрізняється низькою собівартістю порівняно з легованими, а також низьким вуглецевим еквівалентом, і, як наслідок, гарною зварюваністю.
Однією із сталей, яка задовольняє необхідним вимогам, є сталь 10Г2ФБ, що виготовляється металургійними комбінатами України. Ця сталь знайшла широке застосування при будівництві магістральних нафто- і газопроводів великих діаметрів „північного” виконання.
Разом з тим, діючи в нашій країні будівельні норми і правила, розроблені в 80-х роках минулого сторіччя, не передбачають використання у будівництві сталей типу 10Г2ФБ.
Однією з причин, через які ця сталь до останнього часу не використовується у будівництві, є анізотропія механічних властивостей, пов’язана з наявністю в ній перлітної смугастості. При будівництві магістральних газопроводів цей недолік сталі 10Г2ФБ не є визначальним, що пов’язано з напрямком прикладення навантажень, які витримує труба. В той же час, при використанні будівельних металевих конструкцій, наприклад, двотаврових балок, які працюють в умовах динамічних навантажень з великим згинальним моментом, низькі механічні властивості в напрямку, перпендикулярному до площини листа (Z- напрямку), можуть спричинити до розшарування металу і руйнування конструкції.
У зв’язку з цим робота, спрямована на поліпшення комплексу експлуатаційних характеристик за рахунок удосконалення структури сталі 10Г2ФБ з метою подальшого застосування її у відповідальних будівельних металевих конструкціях, є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалась відповідно до науково-дослідної роботи "Дослідження, розробка та впровадження маловуглецевих низьколегованих сталей для виготовлення металічних конструкцій масового призначення", що виконується кафедрою матеріалознавства і обробки матеріалів Придніпровської державної академії будівництва та архітектури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: підвищення механічних властивостей сталі 10Г2ФБ усуненням перлітної смугастості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок