Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ЦІННІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДО РІДНОГО КРАЮ ЗАСОБАМИ ЕТНОКУЛЬТУРИ (на прикладі гуцульського етнорегіону)

ФОРМУВАННЯ У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ЦІННІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДО РІДНОГО КРАЮ ЗАСОБАМИ ЕТНОКУЛЬТУРИ (на прикладі гуцульського етнорегіону)

Назва:
ФОРМУВАННЯ У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ЦІННІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДО РІДНОГО КРАЮ ЗАСОБАМИ ЕТНОКУЛЬТУРИ (на прикладі гуцульського етнорегіону)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,94 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
Лаппо Віолетта Валеріївна
УДК 372:322.48:37035.6(477.85/.87)
ФОРМУВАННЯ У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ЦІННІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДО РІДНОГО КРАЮ ЗАСОБАМИ ЕТНОКУЛЬТУРИ
(на прикладі гуцульського етнорегіону)

13.00.08 – дошкільна педагогіка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук

 
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор педагогічних наук, професор Лисенко Неллі Василівна,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, завідувач кафедри теорії та методики до-шкільної освіти.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор Руснак Іван Степанович,
Чернівецький державний національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри педагогіки і методики початкового навчання;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Гончаренко Алла Миколаївна,
Інститут проблем виховання АПН України,
старший науковий співробітник лабораторії дошкільного виховання.
Захист відбудеться “ 10 ” червня 2008 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “ 10 ” -----травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Масол
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Роки розбудови Української держави, ознаменовані інтенсивною розробкою й утвердженням концептуальних засад удосконалення національної системи освіти. спрямуванням її на принципово нові суспільно-політичні та соціально-культурні орієнтири. З-поміж провідних завдань реформування освіти, визначених Державною національною програмою “Освіта” (“Україна XXI століття”) чільне місце надається формуванню освіченої, творчої особистості, становленню її фізичного і морального здоров’я.
Дана проблема набуває особливого значення у дошкільному віці, коли відбувається природна інтеграція дитини в духовний світ рідного народу. На прилученні її до системи культурних цінностей і традицій українського народу, вихованні шанобливого ставлення до його надбань та рідної мови, формуванні культури міжетнічних та міжособистісних взаємин наголошено Базовим компонен-том дошкільної освіти в Україні. Реалізація означених завдань неможлива без формування у дитини ціннісного ставлення до рідного краю.
Українська культури визначається синтезом культурної самобутності етнічних груп, що утворюють українську націю.
Етнічне різноманіття української культури спонукає до вивчення педагогічного потенціалу її матеріальних і духовних надбань з метою активного залучення в освітню практику.
Методологічне підґрунтя природи та структури ставлень особистості визначено у науковому доробку К.О.Абульханової-Славської, Б.Г.Ананьєва, О.О.Бодальова, В.К.Котирло, О.І.Кульчицької, О.Ф.Лазурського, О.М.Леонтьєва, Б.Ф.Ломова, В.М.М’ясіщева, С.Л.Рубінштейна, Ю.О.Приходько, А.О.Смірнова, О.Б.Старовойтенко, Т.М. Титаренко.
Проблеми формування ціннісного ставлення в період старшого дошкільного віку знайшли своє відображення у дослідженнях Л.В.Безрукової, О.Л.Кононко, В.В.Маршицької, Н.І.Непомнящей, З.П.Плохій, М.В.Роганової, Г.А.Хакімової.
Потреба формування ціннісного ставлення до рідного краю в період дошкільного дитинства відображена у дослідженнях класиків педагогічної науки Я-А. Коменського, С.Ф.Русової, О.П.Усової, К.Д.Ушинского та сучасних учених А.М.Богуш, Н.Ф.Віноградової, Н.В.Гавриш, Р.І.Жуковської, Н.В.Лисенко.
Концептуальні засади прилучення зростаючого покоління до етнокультурних цінностей українського народу обґрунтовано в працях В.І.Борисенко, О.І.Вишневського, М.Б.Євтуха, В.О.Коротєєвої, В.Г.Кузя, Ю.В.Тимофієнко, Г.Г.Філіпчука, М.М. Чепіль.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ЦІННІСНОГО СТАВЛЕННЯ ДО РІДНОГО КРАЮ ЗАСОБАМИ ЕТНОКУЛЬТУРИ (на прикладі гуцульського етнорегіону)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок