Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЕКОЛОГІЧНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЕКОЛОГІЧНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

Назва:
АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЕКОЛОГІЧНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,62 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
УДК 342.9
КУЯН Ірина Анатоліївна
АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
ЗА ЕКОЛОГІЧНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ
Спеціальність 12.00.07 — теорія управління;
адміністративне право та процес; фінансове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ — 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі правових проблем аграрного, земельного та екологічного права Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор,
академік Національної академії наук України
ШЕМШУЧЕНКО Юрій Сергійович
Інститут держави і права ім.В.М.Корецького НАН України, директор
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
КАЛЮЖНИЙ Ростислав Андрійович
Київський інститут внутрішніх справ
при Національній академії внутрішніх справ України,
начальник кафедри теорії та історії держави та права
кандидат юридичних наук
ЄРОФЕЄВ Микола Іванович
Головне науково-експертне управління
апарату Верховної Ради України,
завідувач відділу з аграрних і екологічних питань
та природокористування
Провідна установа:
Українська академія державного управління
при Президентові України (м. Київ),
кафедра державного управління і менеджменту
Захист відбудеться 4 січня 2002 року о 17 годині на засіданні cпеціалізованої вченої ради Д .236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту.
Автореферат розісланий 4 грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Б. УСЕНКО


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Проголошення у Конституції України людини, її життя і здоров’я найвищою соціальною цінністю, права кожного на безпечне для життя і здоров’я довкілля, обов’язку держави щодо забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України створює першооснову для формування в Україні належного екологічного правопорядку та зумовлює необхідність пошуку нових і вдосконалення існуючих засобів та інструментів для його досягнення.
Досягнення належного екологічного порядку надзвичайно важливе зав-дання для українського суспільства, зважаючи на нинішню складну екологічну ситуацію в Україні. На подолання екологічної кризи в країні, забезпечення екологічних прав громадян та створення відповідних засад сталого розвитку держави спрямовані Основні напрями державної політики України в сфері охорони навколишнього природного середовища, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки, затверджені постановою Верховної Ради України від 5 березня 1998 року. Одним з найважливіших засобів реалізації державної політики в цій сфері є створення дієвої та ефективної нормативно-правової бази, спроможної забезпечити функціонування екологічного правопорядку. Екологічний правопорядок не може існувати без налагодженої системи юридичної відповідальності. Для створення надійних засад охорони довкілля необхідне існування всіх видів юридичної відповідальності та особливо важливе місце в цій сфері посідає адміністративна відповідальність, головним призначенням якої є попередження та недопущення заподіяння значної шкоди охоронюваним законом цінностям, в тому числі навколишньому природному середовищу та здоров’ю людини. Переваги цього виду юридичної відповідальності проявляються також в оперативності реагування на правопорушення, що особливо важливо в сфері охорони довкілля.
Проте сучасний стан цього правового інституту значно відстає від потреб сьогодення. Він характеризується недостатньою систематизованістю законодавства, неповним врахування суб’єктів та об’єктів правопорушень, нечіткістю формалізації провадження у справах про адміністративні правопорушення.
На сьогоднішній день практично відсутні комплексні наукові досліджен-
ня на теоретичному рівні питань адміністративної відповідальності за еко-логічні правопорушення, які б грунтувалися на сучасному законодавстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЕКОЛОГІЧНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок