Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВЧИТЕЛЯ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

РОЗВИТОК ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВЧИТЕЛЯ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Назва:
РОЗВИТОК ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВЧИТЕЛЯ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,45 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти
Академії педагогічних наук України
Устинова Наталія Валентинівна
УДК 371.14
РОЗВИТОК ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВЧИТЕЛЯ В
СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
13.00.04.- теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник | доктор педагогічних наук, професор
Протасова Наталія Георгіївна,
Національна академія державного управління
при Президентові України,
кафедра управління освітою,
завідувач.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, доцент
Сорочан Тамара Михайлівна,
Луганський інститут післядипломної педагогічної
освіти, ректор;
кандидат педагогічних наук, професор
Тарасович Ніна Миколаївна,
Полтавський державний педагогічний університет
ім. В.Г.Короленка, кафедра педагогічної майстерності.
Провідна установа | Херсонський державний педагогічний університет,
кафедра педагогіки і психології.
Захист відбудеться “22” грудня 2006 р. о 1200 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.455.01 у Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою:
04053, м. Київ – 53, вул. Артема, 52-А, корпус 3.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Автореферат розісланий “21” листопада 2006 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради |
О.С.Снісаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Інноваційні перетворення в освітньому просторі України, рівень розвитку сучасної психолого-педагогічної науки, соціальне замовлення школі та сучасна освітня парадигма стимулюють появу творчих новаторських ідей, пошук більш досконалих систем навчання.
Відтак виникає необхідність підготовки вчителів у системі післядипломної освіти до творчої педагогічної діяльності, домінантою якої є вміння працювати в умовах вибору: педагогічної позиції, технології, підручників, змісту і форм навчання тощо. Запит на широкий професіоналізм та творчість педагога, здатного працювати в різних освітніх системах, актуалізується і в умовах формування загальноєвропейського освітнього простору.
Творчість – неодмінна умова педагогічного процесу, об’єктивна професійна необхідність у діяльності вчителя, оскільки він поставлений перед необхідністю творчо взаємодіяти з дітьми і творчо перетворювати їх.
Загалом проблеми творчості знаходяться в центрі наукової уваги багатьох дослідників. Розробляються наукові праці, присвячені проблемам формування творчої особистості та близьким до неї проблемам творчості в сфері моралі, виховання, гуманності життєтворчості. Філософські аспекти творчості розглянуто в працях М.М. Бахтіна, В.С. Біблера, В.І. Вернадського, Б.І. Кедрова, О.Ф. Лосєва, М.Т. Ярошевського.
Творчість як шлях становлення і професійного виявлення педагога розкрито в дослідженнях таких психологів і педагогів як: В.А. Андреєв, О.В.Брушлінський, Л.С. Виготський, В.І. Загвязинський, І.А. Зязюн, В.О. Кан-Калик, В.В. Краєвський, Н.В. Кузьміна, О.М. Матюшкін, К.К. Платонов, Я.О. Пономарьов, С.О. Сисоєва.
До проблем творчого професійного розвитку педагога в системі післядипломної освіти зверталися у своїх дослідженнях Н.М. Бібік, І.П. Жерносек, Л.Я. Набока, В.В. Олійник, Н.Г. Протасова, В.І. Пуцов та ін.
Останніми роками написано ряд дисертацій, в яких творчість розглядається як важливий результат підвищення кваліфікації вчителів у системі післядипломної освіти (Н.І. Білик, С.А. Болсун, В.М. Буренко, В.В. Вітюк, А.М. Зубко, К.О. Кальницька).
Загалом, процес формування творчого потенціалу педагога так чи інакше займає провідне місце у дослідженнях багатьох проблем психолого-педагогічної науки, а розвиток творчого потенціалу педагога в системі післядипломної освіти постає важливим чинником його професіоналізму і готовності до розвитку творчих здібностей учнів, до роботи з обдарованими дітьми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВЧИТЕЛЯ В СИСТЕМІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок