Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУДОВО-МЕДИЧНА ДІАГНОСТИКА ПОШКОДЖЕНЬ, ЩО ЗАПОДІЯНІ ПОСТРІЛАМИ З ПНЕВМАТИЧНОЇ ГВИНТІВКИ ІЖ-38

СУДОВО-МЕДИЧНА ДІАГНОСТИКА ПОШКОДЖЕНЬ, ЩО ЗАПОДІЯНІ ПОСТРІЛАМИ З ПНЕВМАТИЧНОЇ ГВИНТІВКИ ІЖ-38

Назва:
СУДОВО-МЕДИЧНА ДІАГНОСТИКА ПОШКОДЖЕНЬ, ЩО ЗАПОДІЯНІ ПОСТРІЛАМИ З ПНЕВМАТИЧНОЇ ГВИНТІВКИ ІЖ-38
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
імені П.Л. ШУПИКА
ХИЖНЯК Володимир Володимирович
УДК 340.6:616-079.61/65
СУДОВО-МЕДИЧНА ДІАГНОСТИКА ПОШКОДЖЕНЬ, ЩО ЗАПОДІЯНІ ПОСТРІЛАМИ З ПНЕВМАТИЧНОЇ ГВИНТІВКИ ІЖ-38
14.01.25 – судова медицина
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Ольховський Василь Олексійович, Харківський національний медичний університет, завідувач кафедри судової медицини та основ права імені заслуженого професора М.С. Бокаріуса
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук Филипчук Олег Володимирович, Головне бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров’я України, завідувач відділення судово-медичної криміналістики;
кандидат медичних наук Сухий Валентин Дмитрович, Центр судових експертиз Міністерства оборони України, начальник Центру судових експертиз – Головний судово-медичний експерт Міністерства оборони України.
Захист відбудеться «16» травня 2008 р. о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.03 при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика за адресою: 04112, м. Київ, вул. Оранжерейна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
Автореферат розісланий «11» квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, кандидат медичних наук |
О.О. Гуріна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення засад правового суспільства в Україні внаслідок складності криміногенного стану у державі тягне за собою підвищення вимог правоохоронних органів до якості та оперативності судово-медичної експертизи. Реалізація цих вимог – проблема комплексна і включає широкий спектр заходів її вирішення, у тому числі і таких, які дозволять відповідно до сучасного рівня науки проводити судово-медичні експертизи пошкоджень тіла й одягу пострілами з пневматичної зброї. Дослідження такого різновиду пошкоджень дає змогу одержати діагностичну та ідентифікаційну інформацію, об’єм якої буде залежати як від кількості проаналізованих пошкоджень, так і від числа застосованих методів, комплексності досліджень. Тільки багатопланове дослідження значної кількості ознак пневматичних пошкоджень дозволить судово-медичному експерту ретельно й повно оцінити об’єкти, котрі підлягають вивченню, і скласти категоричні висновки.
Перші суттєві результати при дослідженні пошкоджень, спричинених пострілами з пневматичної зброї, були отримані Живковичем В.Б. (1961, 1962), який вивчав пошкодження шкіри пострілами з цієї зброї, описав основні ознаки вхідних отворів і вказав на їх схожість з вхідними вогнепальними ранами. Мухін М.Г. (1968) встановив, що пробивна здатність кулі, випущеної з пневматичної зброї, значна і при певних умовах енергія може досягти рівня, якого достатньо для проникнення у порожнину черепа через лобну, тім’яну кістки, що може бути оцінено як тяжке тілесне ушкодження. Зеленський С.О. (2001) займався питаннями судово-медичної оцінки пошкоджень, що спричинені пневматичною зброєю різними видами куль. Козаченко І.М. (2005-2007) вивчав ушкодження сучасною пневматичною зброєю.
Існує велика кількість робіт по вивченню вхідних вогнепальних пошкоджень на шкірі (Ю.П. Шупик, О.В. Филипчук та ін., 1987; В.І. Молчанов та ін., 1990; В.О. Татаренко, 1999; В.В. Бондар, В.Д. Сухий, 1999; Б.В. Михайличенко, 2004; В.Д. Мішалов та ін., 2006; В.Г. Бурчинський, 2007 та ін.) і одязі (Б.М. Зорін та ін., 1975; Ю.О. Крапивкін, 1996; А.С. Лісовий, 1997; О.І. Герасименко, 2007 та ін.), в яких описані методи, що застосовані авторами. Ці способи дослідження можуть дати досить цінну інформацію у разі застосування їх для вивчення особливостей пошкоджень кулями, випущеними з пневматичної зброї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СУДОВО-МЕДИЧНА ДІАГНОСТИКА ПОШКОДЖЕНЬ, ЩО ЗАПОДІЯНІ ПОСТРІЛАМИ З ПНЕВМАТИЧНОЇ ГВИНТІВКИ ІЖ-38

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок