Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ РИНКУ КАРТОПЛІ

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ РИНКУ КАРТОПЛІ

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ РИНКУ КАРТОПЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,34 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
БУНЯК Наталія Миколаївна
УДК 635.21/.24:339.13
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ
РИНКУ КАРТОПЛІ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, заслужений
діяч науки і техніки України, академік УААН,
Шпичак Олександр Михайлович,
Українська академія аграрних наук,
академік-секретар відділення аграрної
економіки і земельних відносин
 
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Руснак Петро Павлович,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
завідувач кафедри
кандидат економічних наук, доцент
Тивончук Степан Олександрович
Президія Української академії аграрних наук,
завідувач відділу
Провідна установа: Державний агроекологічний університет,
Міністерства аграрної політики України,
кафедра менеджменту організацій, м. Житомир
Захист дисертації відбудеться 24/12/2002р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03680. м. Київ, МПС, вул. Героїв оборони, 10, конференц-зал, 3 поверх.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН (03680. м. Київ, МПС, вул. Героїв оборони, 10, кім. № 211).
Атореферат розісланий 22/11/2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Становлення ринкової економіки в сільському господарстві України потребує глибокого вивчення ролі економічних механізмів і зв'язків у формуванні ринкового середовища. Ринок стає головним чинником регулювання взаємовідносин між виробником та споживачем. Удосконалення існуючих і розроблення нових механізмів функціонування ринку сільськогосподарської продукції сприятиме збільшенню виробництва конкурентоспроможної продукції, підвищенню ефективності роботи товаровиробників різних форм власності та господарювання.
Серед сільськогосподарських культур важко знайти таку, яка б за обсягами споживання та універсальністю використання могла зрівнятися з картоплею. Вона – цінний і незамінний продукт харчування, який в Україні заслужено називають другий хлібом. За десятирічний період економічних реформ, не зважаючи на згортання виробництва картоплі сільськогосподарськими підприємствами, її валове виробництво та споживання в розрахунку на душу населення у державі не скоротилося.
Формування економічного механізму функціонування ринку картоплі – не лише економічна проблема. Вона має важливий соціальний аспект, в основі якого лежить попит, пропозиція та ціна. Особливістю сучасного ринку цієї культури є зменшення його ємності, внаслідок зниження купівельної спроможності населення, яке змушене займатися самозабезпеченням продукцією, тобто картоплярство за нинішніх умов зорієнтоване на дрібнотоварне виробництво. Сільськогосподарські підприємства практично припинили вирощування картоплі, а спеціалізовані райони з її виробництва змінили напрям своєї діяльності. Важливість зазначених проблем і зумовила вибір теми дисертаційного дослідження.
Питаннями вдосконалення економічного механізму розвитку аграрного ринку займаються такі вчені, як П.П.Борщевський, В.І.Бойко, П.І.Гайдуцький, М.Я.Дем'яненко, І.І.Лукінов, П.П.Руснак, П.Т.Саблук, В.П.Ситник, В.М.Трегобчук, В.В.Юрчишин, О.М.Шпичак, Л.М. Худолій.
Чимало питань, що стосуються функціонування і розвитку аграрного ринку в Україні, ще недостатньо обгрунтовані і не врегульовані законодавчо, тому їх вивчення залишається на сьогодні дуже актуальним.
Зв'язок дисертаційного дослідження з науковими програмами та планами. Проведені автором дисертаційні дослідження пов'язані з тематикою наукової роботи, яка проводиться відділенням ціноутворення та кон'юнктури ринку Інституту аграрної економіки УААН згідно з науково-технічною програмою "Трансформування організаційно-економічних відносин до соціально орієнтованих ринкових умов в АПК", зокрема з напряму "Теоретичні та методологічні основи ціноутворення на продукцію АПК, стратегія розвитку та механізм функціонування інфраструктури ринків сільськогосподарської продукції та продовольства в Україні в умовах ринкових відносин" (номер держреєстрації 0102U000264).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ РИНКУ КАРТОПЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок