Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА КАДРІВ РОСІЙСЬКОЇ АРМІЇ У ДРУГІЙ ЧВЕРТІ ХІХ СТОЛІТТЯ

ПІДГОТОВКА КАДРІВ РОСІЙСЬКОЇ АРМІЇ У ДРУГІЙ ЧВЕРТІ ХІХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ПІДГОТОВКА КАДРІВ РОСІЙСЬКОЇ АРМІЇ У ДРУГІЙ ЧВЕРТІ ХІХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,17 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н.КАРАЗІНА
Козинець Олена Гаврилівна
УДК 94 (47) “1825-1855”
ПІДГОТОВКА КАДРІВ РОСІЙСЬКОЇ АРМІЇ
У ДРУГІЙ ЧВЕРТІ ХІХ СТОЛІТТЯ
07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Ячменіхін Костянтин Михайлович,
Чернігівський державний педагогічний університет
імені Т.Г.Шевченка,
завідувач кафедри всесвітньої історії.
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Ганкевич Віктор Юрійович,
Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського (м. Сімферополь),
професор кафедри історії України;
кандидат історичних наук, доцент
Зінченко Олена Володимирівна,
Українська інженерно-педагогічна академія (м. Харків),
доцент кафедри українознавства і політології.
Провідна установа: Донецький національний університет (кафедра всесвітньої історії), Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 18 лютого 2005 р. о 16 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077 м. Харків, площа Свободи, 4, ауд.V-58
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи,4)
Автореферат розісланий “17” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П.Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В історії Російської імперії друга чверть ХІХ століття, що співпадає з правлінням Миколи І, в історіографії вже давно дістала назву періоду реакції і занепаду країни. Дослідники, які звертались до цих часів, вивчали їх через призму такої події, як повстання декабристів 1825 р. та результати Кримської війни 1853-1856 рр., однією з причин поразки в якій вважали низький професійний рівень командного складу армії, недостатню підготовку нижніх чинів.
Потрібно відмітити, що збройні сили імперії завжди були у центрі уваги російських монархів, у тому числі й Миколи І. Він, як глава держави, не міг не розуміти, що одним із визначальних чинників могутності, авторитету, політичної стабільності будь-якої держави є армія. У свою чергу, боєздатність збройних сил значною мірою залежить від рівня професійної підготовки командного складу, методів комплектування армії та вмінь нижніх чинів. Виходячи з цього, упродовж другої чверті ХІХ століття уряд Російської імперії та особисто імператор Микола І приділяли значну увагу підготовці військових кадрів та провели ряд перетворень у цій сфері, що переконливо підтверджують різноманітні джерела.
Отже, актуальність дослідження підготовки військових кадрів у другій чверті XIX століття, яка є багаторівневою проблемою і включає підготовку офіцерів у військових навчальних закладах та військах, унтер-офіцерів з числа рядових полягає, по-перше, в тому, що ці питання є органічною складовою як військової політики, зокрема, так і внутрішньої політики Російської держави взагалі. Через розкриття цієї складової формується більш чітке уявлення про особливості того чи іншого періоду історії. По-друге, залучення значної кількості наративних джерел дозволяє під новим кутом зору подивитись на процес підготовки військових кадрів у другій чверті ХІХ століття, проаналізувати відношення сучасників до цього процесу, а також дає можливість з’ясувати роль суб’єктивного чинника у проведенні перетворень у військовій галузі, і по-третє, дозволяє поглибити знання про місце і роль імператора Миколи І у формуванні окремих складових військової політики.
Зв’язок роботи з науковими планами, програмами, темами. Обрана для дослідження тема пов’язана із загальними проблемами всесвітньої історії, що розробляються кафедрою всесвітньої історії Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА КАДРІВ РОСІЙСЬКОЇ АРМІЇ У ДРУГІЙ ЧВЕРТІ ХІХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок