Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> інформаційні технології семантичного захисту інформації в СИСТЕМАХ ДОКУМЕНТООБІГУ

інформаційні технології семантичного захисту інформації в СИСТЕМАХ ДОКУМЕНТООБІГУ

Назва:
інформаційні технології семантичного захисту інформації в СИСТЕМАХ ДОКУМЕНТООБІГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,93 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Державний комітет зв’язку та інформатизації України
Національна академія наук України
Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури
Сабат Володимир Іванович
УДК .451.36:681.5:002
інформаційні технології семантичного захисту інформації в СИСТЕМАХ ДОКУМЕНТООБІГУ
Спеціальність 05.13.06 — автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів — 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українській академії друкарства Міністерства освіти
і науки України та у Державному науково-дослідному інституті інформаційної інфраструктури Державного комітету зв’язку та інформатизації України і НАН України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Дурняк Богдан Васильович,
Українська академія друкарства, м. Львів, ректор
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор,
Коростіль Юрій Мирославович,
Інститут проблем моделювання в енергетиці НАН України, м. Київ,
завідувач відділом
доктор технічних наук, професор
Тимченко Олександр Володимирович,
Національний університет „Львівська політехніка”,
професор кафедри „Телекомунікацій”
Провідна установа:
Харківський національний університет радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “29” червня 2005 р. о 14:00 год. на засіданні спеціалізо-ваної вченої ради Д 35.813.01 при Державному науково-дослідному інституті інформаційної інфраструктури (79601, м. Львів, вул. Тролейбусна, 11).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного НДІ інформаційної інфраструктури (79601, м. Львів, вул. Тролейбусна, 11).
Автореферат розіслано “27” травня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Пеленський О. Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Автоматизація управління процесами проектування та використання документів в наш час інтенсивно розвивається у зв’язку із широким запровадженням електронного документообігу та визнанням цифрових підписів як таких, що мають юридичну силу. В традиційних системах документообігу компоненти викорис-тання документів виносяться за рамки системи, а сама система доку-ментообігу розглядається як формальний засіб для проектування документів та для ведення їх обліку. Таке звуження функціо-нальних можливостей приводить до погіршення контролю за докумен-тами і зниження їх ефективності. Електронні документи, на відміну від паперових, є більш вразливими на різноманітні спотворення тому, що вони використовують існуюче мережне комп’ютерне середо-вище, яке не гарантує необхідної безпеки передавання та зберігання документів і відповідного захисту від атак.
У зв’язку з тим в дисертації обґрунтовано можливість розроблення інформа-ційних технологій семантичного захисту інформації у структурі автоматизованої системи електронного доку-ментообігу, до складу якої входять не тільки засоби проектування, але й підрозділи використання документів, пов’язані між собою як прямими, так і зворотними зв’язками.
Аналіз літературних джерел показує, що значний внесок у розроблення та визначення теоретичних засад семіотики, семантики та логіки моделей документів заклали А. Тарський, Я. Лукасевич, А. Мальцев, К. Гедель, Г. Рузавин. Базові концепції захисту інформації в каналах зв’язку та теорії кодування обґрунтував у своїх працях К. Шенон. Під керівництвом В. М. Глушкова виконано фундаментальні роботи з побудови автома-тизованих систем управління електронним документо-обігом. Ч. Мідоу, Є. Д. Смірнова, Н. М. Соломатін та І. В. Івлєв визначили семантичні концепції створення систем електронного документообігу, а М. Ш. Цаленко розвинув дослідження проблеми моделювання семантики в базах даних. Проблему захисту інформації в корпоративних системах досліджували В. В. Домарєв, В. С. Борсуков, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: інформаційні технології семантичного захисту інформації в СИСТЕМАХ ДОКУМЕНТООБІГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок