Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН У КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ (ІСТОРИЧНО - ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН У КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ (ІСТОРИЧНО - ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН У КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ (ІСТОРИЧНО - ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія внутрішніх справ України
КАЛЬЯН ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ
 
УДК 349.2 (4)
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН У КРАЇНАХ
ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ (ІСТОРИЧНО - ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)
12.00.01 - теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ –2005
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії держави та права Національної академії внутрішніх справ України
Науковий керівник Доктор історичних наук, профессор,
заслужений працівник народної освіти України
Кузьминець Олександр Васильович -
начальник кафедри історії держави та
права Національної академії внутрішніх
справ України
Офіційні опоненти: Доктор юридичних наук, професор,
Бисага Юрій Михайлович -
завідувач кафедри конституційного права та
порівняльного правознавства, проректор
Ужгородського національного університету
Кандидат юридичних наук, професор,
Бобровник Світлана Василівна -
проректор Київського інституту права
 

Провідна установа Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка
кафедра теорії та історії держави і права
Захист відбудеться “23” грудня 2005 року. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.009.01 в Національній академії внутрішніх справ України (03035, м.Київ, пл. Солом’янська, 1)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, м Київ, пл. Солом’янська, 1)
Автореферат розісланий “09 листопада 2005 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради О.Б.Горова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Інтенсивний розвиток в Україні ринкових відносин та звуження державної форми власності на засоби виробництва спричиняють появу нових форм трудових відносин, які нагадують ті відносини, що склалися у країнах Заходу. Сьогодні незаперечним є євроінтеграційний шлях України, а тому виникає необхідність привести вітчизняне законодавство у відповідність до європейського. Було б великою помилкою не скористатися досвідом країн Західної Європи у правовому регулюванні трудових відносин. Зрозуміло, що не можна повністю ототожнювати процеси, які проходили у країнах Західної Європи з тими, що мають місце в Україні, але основні тенденції, пов’язані із зародженням нових правовідносин, залишаються спільними. Разом з тим правове регулювання трудових відносин у західноєвропейських країнах на сучасному етапі вийшло далеко за рамки трудового права. Регулювання трудових відносин здійснюється нормами різних галузей права: конституційного, цивільного, адміністративного та трудового права. Трудове право у західноєвропейських країнах є доволі молодою галуззю права; воно є своєрідним “лакмусовим папірцем”, який свідчить про рівень розвиненості та гарантованості прав і свобод людини, її захищеності від свавілля з боку роботодавця і держави.
Правове регулювання трудових відносин у західноєвропейських країнах еволюціонувало від простої реакції держави на виступи найманих працівників до захисту їх прав не лише у сфері праці, але й у їх праві власності за засоби виробництва, на право їх участі в управлінні виробництвом та у розподілі прибутків. Законодавство західноєвропейських країн достатньо ускладнилось і стало досить неоднорідним соціальним явищем. З’явилися спільні законодавчі і колективно-договірні норми, які максимально широко закріпили свободу діяльності профспілок та права найманих працівників.
Дослідження має історично-правову спрямованість, а тому робить можливим простежити поступовість змін у соціально-економічному житті західноєвропейського суспільства та в інститутах держави і права.
На сьогодні як у вітчизняній, так і у зарубіжній історико-правовій науці відсутні дослідження, присвячені комплексному аналізові становлення і розвитку правового регулювання трудових відносин. У працях зарубіжних авторів досліджувались лише окремі аспекти правового регулювання трудових відносин. Праці ж вітчизняних дослідників радянської доби були спрямовані на пошуки негативних моментів, їх увага зосереджувалась головним чином на участі найманих працівників у страйковому русі, на їх тяжкому соціально-економічному становищі, на діяльності профспілок при укладенні колективних трудових договорів, на так званому антиробітничому законодавстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН У КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ (ІСТОРИЧНО - ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок