Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ЗДАТНОСТІ ДО ЖИТТЄТВОРЧОСТІ ОСОБИСТОСТІ У ДОРОСЛОМУ ВІЦІ

ДИНАМІКА ЗДАТНОСТІ ДО ЖИТТЄТВОРЧОСТІ ОСОБИСТОСТІ У ДОРОСЛОМУ ВІЦІ

Назва:
ДИНАМІКА ЗДАТНОСТІ ДО ЖИТТЄТВОРЧОСТІ ОСОБИСТОСТІ У ДОРОСЛОМУ ВІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,00 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені К.Д. УШИНСЬКОГО
ЯНОВСЬКА ЛАРИСА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 159.922.62
ДИНАМІКА ЗДАТНОСТІ ДО ЖИТТЄТВОРЧОСТІ ОСОБИСТОСТІ У ДОРОСЛОМУ ВІЦІ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому інституті післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівників АПН України
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент,
ПОЛЄТАЄВА Наталя Олександрівна,
Горлівський державний педагогічний
інститут іноземних мов,
завідувач кафедри психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
ПОВ'ЯКЕЛЬ Надія Іванівна,
Інститут педагогіки і психології НПУ
ім. М.П.Драгоманова, завідувач кафедри
практичної психології
кандидат психологічних наук, доцент
КІЯШКО Лариса Олександрівна,
Маріупольський державний гуманітарний
університет, кафедра педагогіки і психології
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С.Костюка
АПН України, лабораторія
методології і теорії психології
Захист відбудеться "17" червня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.053.03 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського за адресою: 65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського (Одеса, вул. Старопортофранківська, 26).
Автореферат розісланий "15" травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Цибух


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження.
Актуальність дослідження здатності до життєтворчості в період дорослості визначається важливими для особистості в сучасному світі пошуком шляхів рішення і подолання стресових та кризових життєвих ситуацій, а також, у зв'язку з вирішенням задач вибору життєвих позицій, цінностей, стратегій. Розгляд життєдіяльності людини як втілення і формування унікальної системи відношень до світу, до людей і до себе, як ланцюга життєвих виборів, а не як здійснення заданої (суспільством або вродженими інстинктами) програми, дає можливість вивчати життя як творчий акт самопобудови, як життєтворчість.
Поняття "життєтворчість" відносно нове для психології. Разом з тим, можна відзначити ряд досліджень, в яких розглянуті основні для вивчення життєтворчості категорії. Сюди слід віднести дослідження активності і творчості в життєдіяльності (Д.Б.Богоявленська, В.А.Петровський), смислової системи як компоненту життєтворчості (Б.С.Братусь, Д.О.Леонтьєв), рефлексивно-творчих процесів в життєдіяльності (І.М.Семенов, С.Ю.Степанов), та ін.. Центральними психологічними поняттями, що розкривають проблему життєтворчості, на думку психологів, є поняття: "суб'єкт життєдіяльності" (А.В.Брушлинській, С.Л.Рубінштейн, В.О.Татенко), "смисл життя" (Д.О.Леонтьєв, В.Франкл, В.Е.Чудновський), "трансценденція" або "вихід за межі" (Д.Б.Богоявленськая, В.А.Петровський і ін.), життєве "переживання" (Ф.Й.Василюк).
Аналіз досліджень зарубіжних і вітчизняних психологів дозволяє нам розглядати здатність до життєтворчості як таку, що впливає на якість життя людини. Вона достатньо пізно формується в процесі розвитку особистості. На думку психологів, її формування завершується в дорослому віці, оскільки, чим більш зрілою в соціальному і психологічному значенні стає людина, тим більше зростає її здатність до подальшого розвитку. Впродовж становлення особистості як суб'єкта власного життя створюються передумови для формування і актуалізації цілого ряду складних соціально-етичних за змістом здібностей (здібності здійснювати вибір, планувати власне життя, усвідомлювати відповідальність, проявляти життєтворчість й ін.), що і є головною умовою вирішення життєвих проблем сучасної людини.
Психологічні аспекти життєдіяльності і життєтворчості розглядаються в різних напрямках, що вивчають закономірності формування і розвитку особистості, процеси самовизначення, життєвий шлях, стратегії і варіанти життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДИНАМІКА ЗДАТНОСТІ ДО ЖИТТЄТВОРЧОСТІ ОСОБИСТОСТІ У ДОРОСЛОМУ ВІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок