Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

РЕГУЛЮВАННЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,51 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Зоідзе Діана Романівна
УДК 331.5 (447)
РЕГУЛЮВАННЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ
Спеціальність 08.09.01 – демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Григорян Григор Моргарович,
Харківський державний економічний університет, професор кафедри економічної теорії.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Горєлов Дмитро Олександрович,
Харківський національний автомобільно-дорожній університет, завідуючий кафедрою економіки;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Аннєнкова Олена Вікторівна,
Харківське відділення Інституту економіки НАН України, старший науковий співробітник відділу соціально-економічних проблем та регіональної економіки.
Провідна установа - Дніпропетровський національний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки і маркетингу.
Захист відбудеться 15.04.2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К 64.055.02, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9а
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9а
Автореферат розісланий 15.03.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Красноносова О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зайнятість є головною характеристикою ринку праці і визначає соціально-економічний розвиток країни. В сучасних умовах питання регулювання зайнятості набуває особливої значимості, оскільки циклічний характер ринкової економіки породжує безробіття і пов’язані з ним негативні економічні і соціальні наслідки.
Проблема регулювання зайнятості також актуальна і для перехідної економіки, де причини неповного використання робочої сили суспільства посилюються недостатньою розвиненістю ринкової економіки та її інститутів. Зокрема, процес трансформації економічної системи в Україні, що супроводжувався формуванням ринку праці, обумовив виникнення такої гострої соціальної проблеми, як хронічне безробіття. Крім того, особливістю української економіки є пристосування до негативних шоків трансформаційного періоду за рахунок зниження рівня реальної заробітної плати і тривалості робочого часу. Усі ці проблеми знижують рівень життя більшості населення країни, збільшують кризові явища в економіці, стримують структурні перетворення, перешкоджають створенню умов для стабілізації й економічного зростання, а тому вимагають невідкладного вирішення.
Наукові і практичні проблеми, пов’язані з удосконаленням регулювання відносин зайнятості в умовах ринкової економіки відображені в роботах більшості зарубіжних вчених-економістів: Дж.М. Кейнса, Я. Корнаи, К. Маркса та ін. Сутність і проблеми відносин зайнятості в умовах трансформаційної економіки досліджені в роботах Р.І. Капелюшникова, В.В. Секретарюка, В.І. Герасимчука, А. Колота, О.С. Белокриловой, А.А. Заиченко, А.А. Никифоровой, В.М. Петюха, Д. Богині, М. Лукашевича, О.В. Кашепова, Л.С. Чижова, Л. Лісогор. Разом з тим недостатньо дослідженими й обґрунтованими залишаються причини виникнення трансформаційного безробіття і конкретні підходи до його подолання. Відсутні науково обгрунтовані напрямки реформування державної політики зайнятості, які б враховували специфіку переходу України до соціально орієнтованої ринкової економіки. Таким чином, вибір теми для наукового дослідження в дисертаційній роботі обумовлений як потребами економічної практики, так і невирішеністю окремих питань економічної теорії. Зазначена обставина визначила мету і задачі дисертації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок