Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> кінетика термолізу та термодинамічні властивості силіцій- та нітрогенвмісних органічних пероксидів

кінетика термолізу та термодинамічні властивості силіцій- та нітрогенвмісних органічних пероксидів

Назва:
кінетика термолізу та термодинамічні властивості силіцій- та нітрогенвмісних органічних пероксидів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,25 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
У вступі обгрунтована актуальність роботи, сформульована мета дослі
джень, наукова новизна та практична цінність одержаних результатів


львівський національний університет
імені івана франка
Бутиліна Наталія Олександрівна
УДК 541.11
кінетика термолізу та термодинамічні властивості силіцій- та нітрогенвмісних органічних пероксидів
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів-2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Дібрівний Володимир Миколайович,
Національний університет "Львівська політехніка",
доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, доцент
Медведевських Юрій Григорович,
Відділення фізико-хімії і технології горючих
копалин Інституту фізичної хімії імені
Л.В. Писаржевського НАН України, головний
науковий співробітник
кандидат хімічних наук, доцент
Ковбуз Мирослава Олексіївна,
Львівський національний університет імені
Івана Франка, старший науковий співробітник
кафедри фізичної та колоїдної хімії
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса
Шевченка Міністерства освіти і науки України,
кафедра фізичної хімії
Захист відбудеться “18” грудня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6; хімічний факультет, ауд. № 2.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, Львів, вул. М.Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “ 11” листопада 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради ___________ Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Органічні пероксиди широко застосовуються в якості реагентів в органічному синтезі, джерел вільних радикалів, окисників в різноманітних технологічних процесах, модельних сполук при встановленні механізму процесів окислення органічних речовин. Особливий інтерес викликає застосування органічних пероксидів в якості ініціаторів радикальної полімеризації, вулканізаторів, отверджувачів синтетичних смол. Крім того, органічні пероксиди широко застосовуються для окислення ліпідів, синтезу стероїдів, простагландинів, дослідження механізму окислення органічних молекул, вивчення властивостей вільних радикалів. Знання фізичних і хімічних властивостей пероксидів дозволяє зрозуміти безліч процесів в хімії атмосфери і стратосфери, горіння та біохімічного метаболізму.
Швидке зростання виробництва і використання полімерних матеріалів вимагає постійного розширення асортименту пероксидних ініціаторів. Значний інтерес в цьому плані представляють елементорганічні пероксиди. Введення в молекули пероксидів таких елементів як Si, N та ін. дозволяє в широких межах змінювати діапазон їх практичного застосування. Так, Силіційвмісні пероксиди володіють підвищеною термічною стійкістю і застосовуються як високотемпературні ініціатори полімеризації. Нітрогенвмісні пероксиди (амінопероксиди), навпаки, використовуються в якості низькотемпературних ініціаторів полімеризації, оскільки введення діалкіламіногруп в алкілпероксид сприяє розкладу пероксидної сполуки.
Знання термодинамічних констант Силіцій- та Нітрогенвмісних пероксидів та кінетичних характеристик їх розкладу дозволить вирішити велику кількість питань пов’язаних з будовою речовин, механізмами реакцій, розробкою оптимальних технологічних режимів та ін. Особливе значення має знання усього комплексу термодинамічних констант, оскільки вони є критеріями надійності квантово-хімічних і адитивних методів розрахунку характеристик молекул.
На цей час термодинамічні властивості Силіційвмісних пероксидів досліджені недостатньо (в літературі наводяться ентальпійні характеристики кількох Силіційвмісних пероксидів), а Нітрогенвмісних – не досліджені взагалі. Визначенню кінетичних характеристик термічного розкладу індивідуальних пероксидів у відсутності розчинника деріватографічним методом присвячена лише одна робота, але і в ній об’єктами досліджень були неелементорганічні пероксиди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: кінетика термолізу та термодинамічні властивості силіцій- та нітрогенвмісних органічних пероксидів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок