Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗАТРИМКИ СТАТЕВОГО РОЗВИТКУ У ДІВЧАТОК-ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ВИХОВУЮТЬСЯ В РІЗНИХ МІКРОСОЦІАЛЬНИХ УМОВАХ

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗАТРИМКИ СТАТЕВОГО РОЗВИТКУ У ДІВЧАТОК-ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ВИХОВУЮТЬСЯ В РІЗНИХ МІКРОСОЦІАЛЬНИХ УМОВАХ

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗАТРИМКИ СТАТЕВОГО РОЗВИТКУ У ДІВЧАТОК-ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ВИХОВУЮТЬСЯ В РІЗНИХ МІКРОСОЦІАЛЬНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,80 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПЕРЕВОЗЧИКОВ Вячеслав Володимирович
УДК 612.661-055.25:616-058
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ЗАТРИМКИ СТАТЕВОГО РОЗВИТКУ У ДІВЧАТОК-ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ВИХОВУЮТЬСЯ В РІЗНИХ МІКРОСОЦІАЛЬНИХ УМОВАХ
14.01.01 – Акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття
наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті охорони здоров’я дітей та підлітків АМН України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор медичних наук, старший науковий співробітник Левенець Софія Олександрівна,
Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків АМН України (м. Харків), завідувач відділом дитячої гінекології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Потапова Лілія Вікторівна
Харківська державний медичний університет,
кафедра акушерства та гінекології №1;
доктор медичних наук, професор
Зелінський Олександр Олексійович,
Одеський державний медичний університет,
завідувач кафедри акушерства та гінекології №2.
Провідна установа: Інститут педіатрії, акушерства та гінекології
АМН України, відділення планування сім’ї
та статевого дозрівання дівчат (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться „14” грудня 2006р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті (61022,м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (м. Харків, пр. Леніна,4).
Автореферат розісланий ”13” листопада 2006р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор В.В. Лазуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збереження репродуктивного потенціалу дівчаток-підлітків відноситься до важливих задач не тільки медичної науки, але й усього суспільства в цілому, оскільки в найближчі роки вони вступатимуть у репродуктивний вік, і від них багато в чому буде залежати реалізація дітородної функції та стан здоровя майбутніх поколінь, їх фізичні й інтелектуальні можливості.
У наш час вже не викликає сумнівів, що різні проблеми неповноцінності жіночої статевої системи у фертильному віці часто є прямим наслідком тих патологічних змін, які виникли ще в період становлення її функції [Н.Г. Богдашкин, И.А. Тучкина,1998; В.Ф.Петербузька , 2000 ].
Аналіз структури гінекологічних захворювань у дівчат-підлітків свідчить про значну поширеність порушень менструального циклу й статевого дозрівання, в тому числі й затримки статевого розвитку (ЗСР). [В.А. Дынник, 1995; Н.М. Коренев, С.А. Левенец, 2001; Н.М. Куликов, П.Н. Кротин, 2001; Н.Г. Богдашкин с соавт., 2001].
За даними різних авторів, ЗСР відмічається у 9-11 % дівчат-підлітків [Е.А. Богданова, 2000; С.А. Левенец, 1991; Л.А. Матицина, 2001]. У ролі етіологічних чинників виступають негативні умови розвитку організму на різних етапах онтогенезу (пре-, інтра-, постнатальному). До них відносять тяжкі гестози, передчасні пологи, пологову травму, ускладнений перебіг раннього постнатального періоду [Л.А. Матицина, 2001; В.В Симрок с соавт. 2004; Э.Б. Яковлева, Н.С. Толкач, 2004]. Мають значення несприятлива екологічна ситуація, хронічні інфекційно-алергічні та інші тяжкі екстрагенітальні захворювання в дівчат, великі психоемоційні й фізичні навантаження [А.А. Зелинский 2000; А.А. Зелинский, Е.О. Воскресенская 2001; С.А. Левенец с соавт., 2004; О.І. Мальцева, 2004]. За даними епідеміологічного обстеження ЗСР у 1,5 рази частіше реєструється в дівчат-підлітків, які виховуються в сім’ях соціального ризику, ніж у повних благополучних сім’ях. Ця патологія складає половину усіх виявлених у них гінекологічних розладів [В.О. Диннік, С.О. Левенець, 1996].
Сім’я є важливим соціальним середовищем, котре чинить великий вплив на здоров’я й формування особистості дитини. Доведено, що в неповних і деструктивних сім’ях, навіть при повному матеріальному благополуччі, не можна створити умов для гармонійного розвитку дитини. У сім’ях соціального ризику порушуються практично усі основні сімейні функції: репродуктивна, економічна, медична, психологічна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗАТРИМКИ СТАТЕВОГО РОЗВИТКУ У ДІВЧАТОК-ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ВИХОВУЮТЬСЯ В РІЗНИХ МІКРОСОЦІАЛЬНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок