Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення режимів введення кальцію при позапічній обробці низькосірчистої киснево-конвертерної сталі

Удосконалення режимів введення кальцію при позапічній обробці низькосірчистої киснево-конвертерної сталі

Назва:
Удосконалення режимів введення кальцію при позапічній обробці низькосірчистої киснево-конвертерної сталі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,78 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Рудакова Світлана Григорівна
УДК 669.18.046.516.2
Удосконалення режимів введення кальцію при позапічній обробці
низькосірчистої киснево-конвертерної сталі
Спеціальність 05.16.02 - Металургія чорних металів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Маріуполь, 2005


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Приазовському державному технічному університеті (ПДТУ) Міністерства освіти й науки України, м. Маріуполь.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки України
Казачков Євген Олександрович, завідувач кафедри “Теорія металургійних процесів”, Приазовський державний технічний університет, м. Маріуполь.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Скребцов Олександр Михайлович, кафедра технології та комп’ютеризації ливарного виробництва, Приазовський державний технічний університет, м. Маріуполь.
кандидат технічних наук, провідний науковий співробітник Бєлов Борис Федорович, Інститут проблем матеріалознавства НАН України, м. Київ.
Провідна організація: Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться "11" лютого 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К12.052.01 при ПДТУ за адресою: 87500, м. Маріуполь, вул. Університетська 7.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ПДТУ за адресою:
87500, м. Маріуполь, вул. Апатова, 115.
Автореферат розісланий "6" січня 2005 р.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор В. О. Маслов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дана робота присвячена оптимізації на основі фізичного й математичного моделювання процесів обробки низьколегованих марок сталі кальцієм на установці доведення металу (УДМ) у сталерозливному ковші (СК).
Актуальність теми. Широко застосовуване введення кальцію в СК на УДМ за допомогою порошкового дроту (ПД) або вдування силікокальцію в багатьох випадках вимагає значної витрати кальцієвмісних сплавів для забезпечення необхідної концентрації кальцію й сірки в готовій сталі.
Для оптимізації режимів уведення сплавів кальцію в СК широко застосовуються методи математичного моделювання. Однак при цьому враховуються переважно теплові й почасти гідродинамічні процеси в ковші. У той же час, значну роль у процесах взаємодії кальцію з рідким розплавом відіграють реакції на межі розділу металу з пузирями пари, у яких беруть участь розчинені в сталі сірка й кисень. Проте відомі лише поодинокі кількісні оцінки кінетики процесів масообміну в ковші.
Нарешті, ефективність обробки кальцієм залежить від хімічного складу металу. Можливість утворення легкоплавких алюмінатів кальцію, що забезпечують поліпшення розливання, залежить не тільки від часто застосовуваного співвідношення [Ca]/[Al], але й від умов окислености металу й вмісту в ньому сірки.
Таким чином, оптимізація режимів уведення кальцієвмісних сплавів на основі термодинамічного й кінетичного аналізу умов розкислення й модифікування, а також математичного моделювання процесів масообміну, є актуальним науково-технічним завданням.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в рамках науково - технічної розробки 05.05/01012 Міністерства науки України “Комплексна технологія одержання особливо чистих бесперервнолитих сталей шляхом рафінування й мікролегування порошковими хімічно активними реагентами”.
Мета й завдання дослідження. Мета роботи - розробка технологічних заходів щодо зниження питомої витрати силікокальцію й стабілізації залишкового вмісту кальцію в готовій сталі в заданих межах за рахунок оптимізації режимів позапічної обробки сталі на основі комплексного дослідження процесів, що протікають у сталерозливальному ковші при позапічній обробці.
При цьому були поставлені й вирішені такі завдання:
- розробка фізичної й математичної моделі циркуляційної течії стосовно до умов обробки сталі кальцієм;
- розробка методики розрахунку інтенсивності масообміну на межі розділу крапель силікокальцію й пузирів пари кальцію з рідкою сталлю в умовах барботажного перемішування в сталерозливальному ковші;
- розробка математичної моделі плавлення ПД і засвоєння її наповнювача в сталерозливальному ковші, яка враховує розчинення оболонки в розплаві наповнювача й можливість розплавлювання наповнювача не при постійній температурі плавлення, а в інтервалі температур;
- оцінка оптимальної швидкості введення ПД у рідку сталь залежно від параметрів самої ПД, температури й хімічного складу металу;
- проведення статистичного дослідження процесів засвоєння кальцію й десульфурації сталі при обробці кальцієм стосовно до умов вдування порошкового силікокальцію й уведення ПД;
- на основі отриманих результатів розробка й промислове випробування раціональних режимів позапічної обробки, що забезпечують поліпшення техніко-економічних показників виробництва сталі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Удосконалення режимів введення кальцію при позапічній обробці низькосірчистої киснево-конвертерної сталі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок