Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ФОРМИ РОБОЧОЇ СИЛИ ТА УМОВИ ЇЇ ВІДТВОРЕННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ФОРМИ РОБОЧОЇ СИЛИ ТА УМОВИ ЇЇ ВІДТВОРЕННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ФОРМИ РОБОЧОЇ СИЛИ ТА УМОВИ ЇЇ ВІДТВОРЕННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,87 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЗЯМУЛИЧ МИКОЛА ІВАНОВИЧ
УДК 331.522.4
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ФОРМИ РОБОЧОЇ СИЛИ ТА УМОВИ ЇЇ ВІДТВОРЕННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії економіки та менеджменту Луцького державного технічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Луцьк
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Поручник Анатолій Михайлович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Мортіков Віталій Володимирович,
Київський національний торговельно-економічний
університет,
професор кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук
Ходакевич Сергій Іванович,
Київський національний економічний університет,
асистент кафедри політичної економії
обліково-економічних факультетів
Провідна установа Львівська комерційна академія,
кафедра економічної теорії, м. Львів
Захист відбудеться “ 16 ” квітня 2004 року о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 16 ” березня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Фукс А.Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Події, що відбувалися в Україні протягом останнього десятиріччя – становлення ринкових принципів господарювання, структурна перебудова економіки, зміна відносин власності суттєво вплинули на систему соціально-трудових відносин, кардинально трансформували ринок праці та умови формування і відтворення робочої сили. Значний вплив на цей процес, окрім суто ринкових факторів, справляє також і розвиток науково-технічного прогресу, який висуває нові вимоги до якості робочої сили, виводить на перший план таку характеристику людини як людський капітал. Поряд з цим змінилося і розуміння сутності робочої сили як фактора економічного розвитку.
Важливим завданням на нинішньому етапі розвитку національної економіки є визначення та характеристика нових соціально-економічних форм робочої сили, адекватних ринковій моделі розвитку. Курс держави на побудову соціально-орієнтованої ринкової економіки викликає також потребу в теоретичному осмисленні і практичному аналізі змін, що відбуваються в структурі робочої сили України, умовах її функціонування, методах державного регулювання професійної і територіальної мобільності робочої сили та трудових відносин в цілому. Актуальність даної тематики посилюється значними диспропорціями та викривленнями на ринку праці, які викликають гостре соціальне напруження в українському суспільстві. Тому науково-практичне обґрунтування принципів функціонування робочої сили в перехідній економіці є одним з найважливіших напрямів реалізації соціально-економічної політики держави в нових економіко-правових умовах.
У вітчизняній економічній літературі накопичено значний досвід дослідження наукових проблем функціонування робочої сили. Серйозну базу для дисертаційного дослідження представляють праці таких вітчизняних вчених, як С.І. Бандура, Д.П. Богині, В.С. Васильченка, О.А. Грішнової, М.І. Долішнього, Т.А. Заяць, А.М. Колота, В.П. Корнієнка, К.Т. Кривенка, В.Д. Лагутіна, В.В. Мортікова, В.В Оникієнка, Н.О. Павловської, І.Л. Петрової, В.М. Петюха, С.І. Пирожкова, А.М. Поручника, І.Я. Саханя, В.В. Секретарюка, А.А. Чухна та ін. Значний внесок у розробку зазначених проблем здійснений зарубіжними авторами та вченими з близького зарубіжжя і колишнього СРСР, а саме: Б. Блустоуном, В. Брігсом, В. Булановим, Е. Вільховченко, Д. Гелбрейтом, Б. Гєнкіним, Дж. Данлопом, Л. Джонсоном, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ФОРМИ РОБОЧОЇ СИЛИ ТА УМОВИ ЇЇ ВІДТВОРЕННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок