Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ТРИВАЛОСТІ ВЕГЕТАЦІЙНОГО ПЕРІОДУ НА ГОСПОДАРСЬКО КОРИСНІ ОЗНАКИ СОРТІВ І ЛІНІЙ ОЗИМОЇ М’ЯКОЇ ПШЕНИЦІ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ

ВПЛИВ ТРИВАЛОСТІ ВЕГЕТАЦІЙНОГО ПЕРІОДУ НА ГОСПОДАРСЬКО КОРИСНІ ОЗНАКИ СОРТІВ І ЛІНІЙ ОЗИМОЇ М’ЯКОЇ ПШЕНИЦІ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ

Назва:
ВПЛИВ ТРИВАЛОСТІ ВЕГЕТАЦІЙНОГО ПЕРІОДУ НА ГОСПОДАРСЬКО КОРИСНІ ОЗНАКИ СОРТІВ І ЛІНІЙ ОЗИМОЇ М’ЯКОЇ ПШЕНИЦІ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,04 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
CЕЛЕКЦІЙНО-ГЕНЕТИЧНИЙ ІНСТИТУТ – НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР
НАСІННЄЗНАВСТВА ТА СОРТОВИВЧЕННЯ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
НАРГАН ТЕТЯНА ПАВЛІВНА
УДК: 633.111:631.527:632.983.1
ВПЛИВ ТРИВАЛОСТІ ВЕГЕТАЦІЙНОГО ПЕРІОДУ НА ГОСПОДАРСЬКО КОРИСНІ ОЗНАКИ СОРТІВ І ЛІНІЙ ОЗИМОЇ М’ЯКОЇ ПШЕНИЦІ
НА ПІВДНІ УКРАЇНИ
06.01.05 – селекція рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Селекційно-генетичному інституті – Національному центрі
насіннєзнавства та сортовивчення.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор,
академік УААН
Лифенко Савелій Пилипович, Селекційно-
генетичний інститут – Національний
центр насіннєзнавства та сортовивчення,
завідувач лабораторії селекції інтенсивних
сортів пшениці
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Орлюк Анатолій Павлович, Інститут землеробства
південного регіону УААН, завідувач відділу селекції
кандидат сільськогосподарських наук
Кіріяк Олена Юхимівна, Одеський державний
аграрний університет Мінагрополітики України,
доцент кафедри селекції, генетики і захисту рослин
Провідна установа: Миронівський інститут пшениці ім. В.М.Ремесла УААН (с. Центральне)
Захист відбудеться “27” січня 2006 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.363.01 при Селекційно-генетичному інституті – Національному центрі насіннєзнавства та сортовивчення за адресою 65036, м. Одеса, Овідіопольська дорога, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення УААН за адресою:
65036, м. Одеса, Овідіопольська дорога, 3.
Автореферат розісланий “23” грудня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Січкар В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні сорти озимої м’якої пшениці мають високий біологічний потенціал урожайності до 110ц/га, але у виробничих умовах він реалізується лише на 50%. До недоборів урожаю призводить невідповідність адаптивного потенціалу сорту умовам його вирощування. Тому при створенні нових сортів важливо не тільки збільшити потенціал продуктивності, але й підвищити екологічну пластичність.
Тривалість вегетаційного періоду та окремих фаз онтогенезу мають вирішальне значення для реалізації адаптивного потенціалу. Більшість сортів півдня України належить до ранньостиглої та середньоранньої груп тому, що в цій зоні вони найбільш продуктивні, але в окремі роки вони поступаються середньостиглим. Це призводить до нестабільності врожаїв у залежності від умов року.
Важливим фактором для стабілізації виробництва зерна пшениці є використання адаптованих до екологічних та агротехнічних умов сортів, у яких добре проявляються основні елементи продуктивності. При створенні сортів для різних зон важливо враховувати оптимальну тривалість етапів розвитку, закономірність їх успадкування при гібридизації та кореляційний зв’язок цих етапів з господарсько корисними ознаками.
Поглиблене вивчення зв’язку окремих етапів розвитку з господарсько корисними ознаками є актуальним питанням при створенні високоадаптивних сортів для різних зон вирощування.
Зв’язок з науковими програмами. Робота виконувалась у відповідності з тематикою досліджень лабораторії селекції інтенсивних сортів пшениці Селекційно-генетичного інституту УААН за завданням державної науково-технічної програми “НТП Зернові і олійні культури” Міністерства України у справах науки і технологій (реєстраційний №03.04-МВ/37-96); завданням лабораторії 03.02 “Створити і передати на державне сортовипробування якісно нові сорти озимої пшениці, добре пристосовані до умов вирощування, стійкі щодо екологічних умов, що несприятливо склалися, особливо шкідливих захворювань, з високою технологічністю” (реєстраційний № 0194U035124), а також “Розробити генетичні та фізіолого-біохімічні основи підвищення продуктивності сільськогосподарських культур та їх стійкості до хвороб і екстремальних факторів навколишнього середовища” (державний реєстраційний № 0101U001462).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ ТРИВАЛОСТІ ВЕГЕТАЦІЙНОГО ПЕРІОДУ НА ГОСПОДАРСЬКО КОРИСНІ ОЗНАКИ СОРТІВ І ЛІНІЙ ОЗИМОЇ М’ЯКОЇ ПШЕНИЦІ НА ПІВДНІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок