Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теорія поліархії Р. Даля: концептуальні засади та практика

Теорія поліархії Р. Даля: концептуальні засади та практика

Назва:
Теорія поліархії Р. Даля: концептуальні засади та практика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Ліпковська-Надєїна Наталія Анатоліївна
УДК 328.182
Теорія поліархії Р. Даля: концептуальні засади та практика
23.00.01 – теорія та історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Кирилюк Федір Михайлович,
ВНЗ “Університет сучасних знань”,
ректор.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Чемшит Олександр Олександрович,
Севастопольський національний
технічний університет,
завідувач кафедри філософських і соціальних наук;
кандидат філософських наук, доцент
Кисельов Сергій Олегович,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”,
доцент кафедри політології.
Захист відбудеться “21” січня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.41 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “19” грудня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Постригань Г.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасних умовах розвитку демократії в Україні існує проблема обґрунтування ціннісних орієнтирів суспільного життя, які є недостатньо сформованими у свідомості громадян. Це завдання є одним з найбільш важливих для сучасної політичної науки в Україні, яка також у своєму розвитку зустрічається з проблемами становлення власного предмету, методологічних засад, функцій, наукової традиції в цілому. Найбільш чітко ці проблеми актуалізуються при вивченні феномену та сутності демократії. Історично склалося так, що досвід осмислення демократії в українській політичній науці є досить незначним в силу того, що на цьому шляху наша держава перебуває лише 16 років. Тому дослідження демократії в сучасній українській політології будуть більш продуктивними за умов реального аналізу досвіду осмислення демократичних процесів західноєвропейською та американською політичною наукою.
Наукові здобутки американської політологічної школи сьогодні є найбільш актуальним предметом наукового дослідження, оскільки ідеї саме цієї школи стали основою загальнотеоретичних поглядів на демократію, теоретичним джерелом розвитку наукових течій та напрямків. У межах даної школи отримав розвиток ціннісно-нормативний аспект дослідження соціально-політичних процесів, який є одним із основоположних для розвитку демократії в Україні.
Чи не найбільш повної форми аналіз цього аспекту набув у теорії поліархії американського дослідника Р. Даля. У своїх роботах цей вчений розвиває погляди, згідно з якими демократія та демократичні цінності представляють собою постійний процес їх становлення, який отримав назву поліархії. На даному етапі в Україні відбувається розвиток демократії та відповідних політичних інститутів. Саме тому аналіз ідей Р. Даля може розкрити механізм функціонування демократичних цінностей в сучасному українському суспільстві, дати теоретичну основу формування універсальних цінностей та раціональних засад суспільного життя, що і зумовило вибір теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в межах комплексної наукової програми Київського національного університету імені Тараса Шевченка „Наукові проблеми державотворення України”, науково-дослідної роботи філософського факультету № 01БФ01-01 „Філософська та політична освіта в Україні на перетині тисячоліть”.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є розкриття засад, змісту та теоретична реконструкція теорії поліархії Р. Даля, що може бути застосовано при дослідженні демократичних процесів в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Теорія поліархії Р. Даля: концептуальні засади та практика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок