Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СЕРЕДНЬОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ НА ХАРКІВЩИНІ У ХХ СТОЛІТТІ

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СЕРЕДНЬОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ НА ХАРКІВЩИНІ У ХХ СТОЛІТТІ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СЕРЕДНЬОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ НА ХАРКІВЩИНІ У ХХ СТОЛІТТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Степанець Іван Олексійович
УДК 371 (075.8)
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК
СЕРЕДНЬОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ НА ХАРКІВЩИНІ
У ХХ СТОЛІТТІ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Слов’янському державному педагогічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | кандидат педагогічних наук, доцент
Пономарьова Галина Федорівна,
Харківський гуманітарно-педагогічний інститут, ректор
Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, професор,
Штефан Людмила Андріївна,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди,
професор кафедри історії педагогіки та порівняльної педагогіки; |
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Бондар Людмила Семенівна,
головний співробітник
Інституту педагогіки АПН України | Провідна установа |
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України,
м. Луганськ
Захист відбудеться “ 8 ” червня 2006 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.02 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий “ 5 ” травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Уваркіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Актуальною проблемою сьогодення є реформування освітньої системи, у тому числі середньої спеціальної, яка протягом ХХ століття дозволяла здійснювати ефективну підготовку фахівців для первинних ланок системи загальної освіти.
Виходячи з науково обґрунтованого висновку про те, що формування системи педагогічної освіти обумовлюється об’єктивними потребами соціально-економічного розвитку країни, перехід до справді гуманістичної за змістом, визначеної національними інтересами освітньої політики, можливий лише за умови врахування всього кращого й цінного, створеного у власній країні. Це, безумовно, не виключає прагнення української системи професійної освіти стати органічною складовою європейського освітнього простору, приєднавшись до Болонського процесу.
Історико-педагогічне дослідження становлення середньої педагогічної освіти в межах Харківщини протягом столітнього періоду дасть можливість виявити провідні регіональні структурно-логічні підходи до оцінювання її розвитку як цілісної системи, органічної складової всієї системи підготовки педагогічних кадрів, а також визначити найбільш оптимальні шляхи вдосконалення творчого процесу перебудови галузі педагогічної освіти в умовах демократизації та гуманізації сучасного суспільства.
Геополітичне становище Харківщини, історична роль Харкова як науково-педагогічного центру створює сприятливі умови для визначення й вивчення саме тут системоутворювальних механізмів розвитку середньої педагогічної освіти за принципами національно-громадянської державності й загальноєвропейської інтеграції.
Взагалі, помітний внесок у вдосконалення середньої педагогічної освіти зробили педагоги ХІХ – початку ХХ століття М. Бунаков, М. Корф, К. Ушинський, які розв’язували проблеми учительських семінарій і багато років керували вчительськими з’їздами.
Окремі періоди розвитку середньої спеціальної педагогічної освіти розглядалися в працях П. Блонського, Н. Крупської, А. Луначарського, А. Макаренка, С. Шацького та інших. Пізніше вивченням різних аспектів педагогічної праці вчителя займалися Л. Виготський, М. Грищенко, М. Кузьмін, К. Платонов, В. Сластьонін, Ю. Сокольніков, Л. Спірін та ін.
Серед видатних педагогів старої школи, які багато зробили для розвитку педагогічної науки і школи, слід назвати також В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СЕРЕДНЬОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ НА ХАРКІВЩИНІ У ХХ СТОЛІТТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок