Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ТАКТИКИ СТАРТОВОЇ ІНФУЗІЙНОЇ ТЕРАПІЇ У ДІТЕЙ В КРИТИЧНИХ СТАНАХ, ЗУМОВЛЕНИХ ІНФЕКЦІЙНОЮ АГРЕСІЄЮ

ОПТИМІЗАЦІЯ ТАКТИКИ СТАРТОВОЇ ІНФУЗІЙНОЇ ТЕРАПІЇ У ДІТЕЙ В КРИТИЧНИХ СТАНАХ, ЗУМОВЛЕНИХ ІНФЕКЦІЙНОЮ АГРЕСІЄЮ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ТАКТИКИ СТАРТОВОЇ ІНФУЗІЙНОЇ ТЕРАПІЇ У ДІТЕЙ В КРИТИЧНИХ СТАНАХ, ЗУМОВЛЕНИХ ІНФЕКЦІЙНОЮ АГРЕСІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,00 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВўЯ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ІМ. П.Л. ШУПІКА
Корсунов Володимир Анатолійович
УДК 616.94-036.81-053.2-092:612.13-085:384
ОПТИМІЗАЦІЯ ТАКТИКИ СТАРТОВОЇ ІНФУЗІЙНОЇ ТЕРАПІЇ У ДІТЕЙ В КРИТИЧНИХ СТАНАХ, ЗУМОВЛЕНИХ ІНФЕКЦІЙНОЮ АГРЕСІЄЮ
14.01.30 – анестезіологія та інтенсивна терапія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор
Георгіянц Маріне Акопівна,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, доцент Біляєв Андрій Вікторович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Щупика МОЗ України, професор кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії;
доктор медичних наук Шейман Борис Семенович, Українська дитяча спеціалізована лікарня ОХМАТДИТ, завідувач відділенням токсикології та екстракорпоральних методів детоксикації, головний дитячий токсиколог МОЗ України.
Провідна установа – Харківський державний медичний університет МОЗ України , кафедра медицини невідкладних станів та анестезіології, м. Харків.
Захист відбудеться 12.06.2003 року, о 14 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.613.02 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий 08.05.2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.м.н., доцент Романенко Т.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лікування критичних станів у дітей залишається складною проблемою сучасної інтенсивної медицини, що обумовлено високою частотою розвитку синдрому поліорганної недостатності (СПОН) та збереженням високої летальності. Летальність при СШ у дітей, за умов відсутності кваліфікованої інтенсивної терапії, сягає 80% (Исаков Ю.Ф., Белобородова Н.В.,2001).
Септичний шок (СШ) є самою частою причиною смерті у відділеннях реанімації загального профілю і займає в США 13 місце серед усіх причин смерті (Freed M. et al., 1994). За даними цих же авторів летальність при СШ в США складає 50%. Причинами смерті при СШ є поліорганна недостатність (50%), стійка артеріальна гіпотензія (40%) та важка серцева недостатність (10%).
Як відомо, провідну роль у лікуванні шоку грає інфузійна терапія. Однак проблема вибору оптимальних розчинів для інфузійної терапії у хворих з критичними розладами гемодинаміки дотепер не знайшла свого рішення і викликає дискусії на сторінках солідних монографій та періодичних видань (Рябов Г.А.,1994; Marino Р.L., 1998). Головним недоліком як колоїдних, так і кристалоїдних розчинів, є необхідність інфузії їх у великих обсягах, що призводе до гіпергідратації та перевантаження інтерстиціального сектора рідиною (Schein М., Wittmann D., 1996). Останнім часом широко вивчається можливість застосування гіпертонічно-гіперонкотичних розчинів - композицій, що складаються з 7,5% - 10% розчину NaCl та колоїдних плазмозамінювачів із групи декстранів і гідроксиетилкрохмалю для швидкого усунення важкої гіповолемії, у тому числі і при СШ. При лікуванні СШ болюс 4 мл/кг гіпертонічного сольового декстрана (HSD) - декстран 70 та гіпертонічного розчину NaCl у співвідношенні 1:1 - більш ефективний, ніж інфузія ізотонічних сольових розчинів у підвищенні кров'яного тиску, серцевого викиду і корекції порушень кислотно-лужного стану (Dubick M.A., Wade C.E., 1994). До того ж, загальна потреба в обсязі рідини для ресусцитації в групі, що одержувала гіпертонічний сольовий декстран, була в 3-5 разів менше, ніж у контрольній, що одержувала лактат Рінгера.
Одним з позитивних ефектів гіпертонічно-гіперонкотичних розчинів є їх здатність впливати на церебральний гомеостаз, знижуючи внутричерепний тиск та поліпшуючи перфузію мозку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ТАКТИКИ СТАРТОВОЇ ІНФУЗІЙНОЇ ТЕРАПІЇ У ДІТЕЙ В КРИТИЧНИХ СТАНАХ, ЗУМОВЛЕНИХ ІНФЕКЦІЙНОЮ АГРЕСІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок