Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІЗУАЛЬНИЙ ПЕРЕКЛАД ЛІТЕРАТУРНОГО ТЕКСТУ

ВІЗУАЛЬНИЙ ПЕРЕКЛАД ЛІТЕРАТУРНОГО ТЕКСТУ

Назва:
ВІЗУАЛЬНИЙ ПЕРЕКЛАД ЛІТЕРАТУРНОГО ТЕКСТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,23 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
САВЧЕНКО Віра Володимирівна
УДК 18:7.01: 81’255.4 (043.3)
ВІЗУАЛЬНИЙ ПЕРЕКЛАД ЛІТЕРАТУРНОГО ТЕКСТУ
Спеціальність 09.00.08 – естетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії природничих факультетів в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова
Науковий керівник – доктор філософських наук,
професор кафедри мистецтвознавства Інституту післядипломної освіти Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова ОВЧАРЕНКО Світлана Володимирівна
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор
Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв БРОВКО Микола Миколайович
- кандидат філософських наук, доцент кафедри етики,
естетики та культурології філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка КУЧЕРЮК Дмитро Юрійович
Провідна установа – Харківський державний інститут мистецтв ім. І.П.Котляревського
Захист відбудеться “5” червня 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.28 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд.327.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці ім. М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “23” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Живоглядова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження пов’язана з виникненням інтересу у сучасній науці до процесів візуалізації, які сьогодні в багатьох випадках мають експансивний характер щодо вербальних форм пред’явлення інформації. В добу зростання швидкостей візуальні засоби подання інформації, завдяки компактності та чуттєвій переконливості, все частіше визнаються як найкращі. Щодо культури, де впродовж не одного століття слово виконувало головну роль практично в усіх галузях соціального буття, такі зміни без перебільшення можна назвати глобальними. В естетиці вивчення візуальних форм як значущого прояву чуттєвої свідомості набуває все більшого поширення. Важливим аспектом цих досліджень є порівняння зображення зі словом для виявлення специфічності і спільності когнітивних процесів, що ними виражаються.
На сучасному етапі естетико-філософського аналізу проблеми співвідношення вербального і візуального необхідно враховувати прогностичний досвід мистецтва. В ХХ столітті пріоритетні позиції вочевидь відходять від літератури до візуальних мистецтв. Поява фотографії, кіно та телефільмів, а в останній час — відеопродукції та інших візуально представлених творів мистецтва, ясно розкривають характер і спрямованість руху загальноестетичних процесів та водночас демонструють вірогідний варіант тенденцій розвитку культури в цілому. А втім звернення до сфери художньої творчості дозволяє моделювати процеси співвідношення вербального і візуального не тільки у діахронному аспекті, а й в синхронному плані, наприклад, у розгляді феномену перекладу. Виокремлення взаємовідносин слова та зображення в аспекті художнього перекладу дає можливість аналізувати проблему в гостро поставленому ракурсі, а саме, у такому зв’язку вербального і візуального, де ці обидва компоненти повинні виконувати одне й те саме інформаційне завдання — виражати більш-менш ідентичний зміст. Це знаходить реалізацію в таких конкретних виявленнях сучасної естетосфери, як у книжкових ілюстраціях, коміксах, екранізаціях літературних творів тощо. Такий ракурс вивчення візуального мислення дозволяє сконцентрувати увагу на розгляді його спільних якостей із вербальним і створює умови щодо вирішення питання про те, чи може зображення заміщати словесно подану інформацію — роль, до виконання якої візуальне в певній мірі підштовхують тенденції розвитку сучасної культури.
Ступінь розробленості проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВІЗУАЛЬНИЙ ПЕРЕКЛАД ЛІТЕРАТУРНОГО ТЕКСТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок