Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ЗМІНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ, ВНУТРІШНЬОСЕРЦЕВОЇ, ПЕЧІНКОВОЇ ГЕМОДИНАМІКИ І МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГЕПАТИТ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ ПРЕПАРАТАМИ ЦИТОПРОТЕКТОРНОЇ І ІНОТРОПНОЇ ДІЇ

ЗМІНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ, ВНУТРІШНЬОСЕРЦЕВОЇ, ПЕЧІНКОВОЇ ГЕМОДИНАМІКИ І МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГЕПАТИТ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ ПРЕПАРАТАМИ ЦИТОПРОТЕКТОРНОЇ І ІНОТРОПНОЇ ДІЇ / сторінка 7

Назва:
ЗМІНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ, ВНУТРІШНЬОСЕРЦЕВОЇ, ПЕЧІНКОВОЇ ГЕМОДИНАМІКИ І МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГЕПАТИТ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ ПРЕПАРАТАМИ ЦИТОПРОТЕКТОРНОЇ І ІНОТРОПНОЇ ДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Ці зрушення відбувалися з підвищеним регіонарним органним судинним опором, про що свідчило підвищення індексів резистентності печінкової артерії у всіх хворих на ХГ. Ймовірно, ці порушення порто-артеріального кровообігу передують відносно добре вивченим його змінам у хворих на цироз печінки (І. Г. Кунцевич і співавт., 1994, 1995; О. Г. Котенко, 1999), перебіг якого характеризується відкриттям внутрішньопечінкових і пресинусоїдальних шунтів, що супроводжується зниженням органного опору.
Проаналізований нами стан мікроциркуляції у хворих на ХГ також показав наявність її істотних змін залежно від наявного типу центральної гемодинаміки. При ХГ, який має перебіг з гіперкінетичним типом центральної гемодинаміки, мали місце зміни тільки внутрішньо- і позасудинних ланок мікроциркуляції зі зміною реологічних властивостей крові (більш частим, ніж у осіб контрольної групи, виявленням агрегації еритроцитів II ст.(у 2,8 рази, p<0,05), більш високою частотою зустрічаємості периваскулярного набряку (у 1,3 рази, р<0,05). При еукінетичному типі, поряд з аналогічними внутрішньо- і позасудинними змінами, мав місце синдром спастико-атонічної дистонії з більш частим, ніж у осіб контрольної групи, спазмом артеріол (у 4,1 рази, р>0,01), штопороподібною звитістю венул (у 2,2 рази, р<0,05). При гіпокінетичному типі центральної гемодинаміки зміни мікроциркуляції були максимальними і складалися з наявності синдрому спастико-атонічної дистонії (у 42% хворих), що протікає з порушеннями в капілярній ланці мікроциркуляції (зниженням числа функціонуючих капілярів у 2,3 рази, р<0,01).
Первинний аналіз отриманих результатів давав підставу припустити існування взаємозв’язку між порушеннями в мікроциркуляції, внутрішньосерцевії гемодинаміці та ворітно-печінковому кровотоці у хворих на ХГ. З метою підтвердження наявності цих взаємозв’язків нами був здійснений кореляційний аналіз, який продемонстрував наявність у хворих на ХГ прямих кореляційних зв’язків середньої сили між значенням інтегрального показника БМБК КІ й загальнопериферичного судинного опору (ЗПСО), а також IR печінкової артерії (r відповідно 0,46 і 0,31, p в обох випадках < 0,05). Наявність цих зв’язків свідчить про те, що в міру прогресування порушень мікроциркуляції збільшуються ЗПСО і судинний опір у басейні печінкової артерії. При цьому негативний кореляційний зв’язок середньої сили між КІ й УІ (r -0,35, p < 0,05) характеризує зниження серцевого викиду при підсиленні виразності мікроциркуляторних порушень у таких хворих.
Взаємозалежність стану центральної гемодинаміки і кровотоку в печінковій артерії підтверджують кореляційні зв’язки середньої сили між УІ, її об’ємним кровотоком і IR печінкової артерії (r відповідно 0,39 і – 0,31, p в обох випадках < 0,05), а також ФВ і об’ємним кровотоком (r 0,46, p < 0,05).
З метою оцінки можливості впливу препаратів з цитопротекторною і інотропною дією і визначення ефективності їх впливу на внутрішньосерцеву, центральну, печінкову гемодинаміку і мікроциркуляцію нами здійснена апробація таких препаратів: ессенціале, гептралу фірми Knoll Fafmaceutici Spa (Італія), мілдронату фірми grindex (Латвія) і кліфту фірми Knoll Fafmaceutici Spa (Італія).
Аналіз динаміки досліджуваних показників у хворих, що отримували лікування цими препаратами, показав, що загальноприйнята терапія із застосуванням ессенціале, протягом 14–17 днів істотно не впливала на стан внутрішньосерцевої гемодинаміки і кровоток у ворітній вені та печінковій артерії. Про це свідчить відсутність статистично вагомих розбіжностей показників до і після такої терапії (р>0,05)
Застосування гептралу в комплексній терапії хворих на ХГ зумовлювало істотне поліпшення стану всіх ланок мікроциркуляторного русла. Це проявлялося нормалізацією реологічних властивостей крові (збільшення, у порівнянні з вихідним, частоти зустрічаємості гомогенного кровотоку в 4,5 рази (р<0,001), зниження грубозернистого в 4,0 рази, дрібнозернистого в 1,9 рази (р в обох випадках < 0,05) і зменшенням виразності дифузного периваскулярного набряку (у 3,3 рази, р<0,001).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЗМІНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ, ВНУТРІШНЬОСЕРЦЕВОЇ, ПЕЧІНКОВОЇ ГЕМОДИНАМІКИ І МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГЕПАТИТ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ ПРЕПАРАТАМИ ЦИТОПРОТЕКТОРНОЇ І ІНОТРОПНОЇ ДІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок