Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ЗМІНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ, ВНУТРІШНЬОСЕРЦЕВОЇ, ПЕЧІНКОВОЇ ГЕМОДИНАМІКИ І МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГЕПАТИТ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ ПРЕПАРАТАМИ ЦИТОПРОТЕКТОРНОЇ І ІНОТРОПНОЇ ДІЇ

ЗМІНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ, ВНУТРІШНЬОСЕРЦЕВОЇ, ПЕЧІНКОВОЇ ГЕМОДИНАМІКИ І МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГЕПАТИТ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ ПРЕПАРАТАМИ ЦИТОПРОТЕКТОРНОЇ І ІНОТРОПНОЇ ДІЇ / сторінка 8

Назва:
ЗМІНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ, ВНУТРІШНЬОСЕРЦЕВОЇ, ПЕЧІНКОВОЇ ГЕМОДИНАМІКИ І МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГЕПАТИТ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ ПРЕПАРАТАМИ ЦИТОПРОТЕКТОРНОЇ І ІНОТРОПНОЇ ДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Такі зміни свідчили про відкриття капілярного русла і зворотний розвиток синдрому спастико-атонічної дистонії мікросудин. Позитивні зрушення МЦ русла супроводжувалися зниженням опору в басейні печінкової артерії (на 14,3%, р<0,001) і його нормалізацією при відсутності істотних зрушень показників внутрішньосерцевої гемодинаміки.
Лікування хворих при застосуванні мілдронату приводило до зниження регіонарного печінкового судинного опору зі зниженням IR на 5,5% (р<0,001), однак, без зміни швидкісних параметрів кровотоку в печінковій артерії. Згідно з отриманими нами даними, такий ефект застосованої терапії був пов’язаний з периферичною артеріодилятуючою дією мілдронату. Про це свідчив виявлений позитивний вплив такої терапії на мікроциркуляторне русло бульбарної кон’юнктиви. Поліпшення реологічних властивостей крові виявлялося збільшенням частоти виявлення гомогенного кровотоку з 25,8 до 42,4% (р<0,05) і зниженням частоти агрегації еритроцитів II ст. з 22,7 до 9,09%(р<0,05).
Комплексна терапія хворих на ХГ із застосуванням мілдронату істотно не впливала на стан систолічної функції ЛШ, яка у цих хворих була збережена, однак сприяла зворітному розвитку його діастолічної дисфункції. При цьому відзначалася істотна позитивна динаміка стану активного розслаблення міокарда ЛШ (зниження IVRT у порівнянні з вихідним на 7,5% (р<0,05), і пасивної жорсткості його камери (зниження середнього значення індексу КДТ/КДО на 15,3%, р>0,05). Позитивний вплив мілдронату на діастолічну дисфункцію, ймовірно, був обумовлений безпосереднім метаболічним впливом препарату на міокард ЛШ. Мілдронат мав також істотний безпосередній вазодилятуючий ефект, що проявлялося нормалізацією ЗПСО і зниженням регіонарного печінкового судинного опору за даними IR печінкової артерії (на 5,5%, р<0,001. Вплив мілдронату на мікроциркуляторне русло складався з поліпшення реологічних властивостей крові у поєднанні зі зростанням частоти зустрічаємості гомогенного кровотоку (на 63,2%, р<0,05), зменшенням частоти агрегації еритроцитів П ступеня (на 59,9%, р<0,05) і зникненні тромбозів в артеріолах, а також зменшенням звитості венул і частоти зустрічаємості дифузного периваскулярного набряку (на 64,4%, р<0,001). Все це свідчить про зниження виразності ознак спастико-атонічного синдрому, характерного для цих пацієнтів.
Порівняльний аналіз показників внутрішньосерцевої і печінкової гемодинаміки після лікування у хворих на ХГ, що отримували різну метаболічну терапію, свідчить, що її вплив на систолічну функцію ЛШ, кровоток у печінковій артерії і ворітній вені був однаковим. При цьому комплексна терапія з включенням мілдронату здійснювала більш виражений нормалізуючий вплив на стан діастолічної функції ЛШ у порівнянні з терапією з використанням ессенціале і гептралу.
Аналіз стану МЦ після лікування хворих , що отримували різну метаболічну терапію, свідчив про те, що більш виражений вплив на нього мало призначення гептралу. Це сприяло більшій гомогенізації кровотоку, що підтверджує більш часте виявлення в них гомогенного кровотоку (у 2 рази в порівнянні з пацієнтами, які отримували ессенціале, і в 1,5 рази у порівнянні з пацієнтами, що отримували мілдронат, р відповідно <0,001 і <0,01).
Результати виконаних досліджень дозволили підтвердити та обґрунтувати висунуте нами раніше припущення щодо сприятливого впливу препаратів з позитивною інотропною дією і, зокрема кліфту, на стан ворітно-печінкового кровообігу у хворих на ХГ із гіпокінетичним типом центральної гемодинаміки. Позитивний ефект проявився нормалізацією показників систолічної, діастолічної функцій ЛШ, що було зумовлено, імовірно, безпосередньою інотропною дією препарату (збільшення КСТ/КСО в порівнянні з нормою на 22,1%, р<0,001). Зниження підвищеного ЗПСО на 15,4% у порівнянні з вихідним (р<0,001) з найбільшою імовірністю обумовлено прямою периферичною вазодилятуючою дією кліфту. Під час застосованої терапії була виявлена також нормалізація кровотоку в печінковій артерії (нормалізація ЛШК і ОШК) що, імовірно, обумовлено як корекцією зрушень центральної гемодинаміки, так і зниженням регіонарного судинного опору (зниженням індексу резистентності печінкової артерії в порівнянні з вихідним на 5,6%, р<0,05).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЗМІНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ, ВНУТРІШНЬОСЕРЦЕВОЇ, ПЕЧІНКОВОЇ ГЕМОДИНАМІКИ І МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГЕПАТИТ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ ПРЕПАРАТАМИ ЦИТОПРОТЕКТОРНОЇ І ІНОТРОПНОЇ ДІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок