Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: ЗМІНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ, ВНУТРІШНЬОСЕРЦЕВОЇ, ПЕЧІНКОВОЇ ГЕМОДИНАМІКИ І МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГЕПАТИТ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ ПРЕПАРАТАМИ ЦИТОПРОТЕКТОРНОЇ І ІНОТРОПНОЇ ДІЇ

Загрузка...

ЗМІНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ, ВНУТРІШНЬОСЕРЦЕВОЇ, ПЕЧІНКОВОЇ ГЕМОДИНАМІКИ І МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГЕПАТИТ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ ПРЕПАРАТАМИ ЦИТОПРОТЕКТОРНОЇ І ІНОТРОПНОЇ ДІЇ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
ЗМІНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ, ВНУТРІШНЬОСЕРЦЕВОЇ, ПЕЧІНКОВОЇ ГЕМОДИНАМІКИ І МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГЕПАТИТ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ ПРЕПАРАТАМИ ЦИТОПРОТЕКТОРНОЇ І ІНОТРОПНОЇ ДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О. О. Богомольця
САПОЖНІКОВ Артур Ратмірович
УДК: 616. 36–002. 2–036.12–0.8, 616.12–008–08.
ЗМІНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ, ВНУТРІШНЬОСЕРЦЕВОЇ, ПЕЧІНКОВОЇ ГЕМОДИНАМІКИ І МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ У ХВОРИХ
НА ХРОНІЧНИЙ ГЕПАТИТ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ
ПРЕПАРАТАМИ ЦИТОПРОТЕКТОРНОЇ І ІНОТРОПНОЇ ДІЇ
14.01.02 – внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичний наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті
ім.О.О.Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМН України Амосова Катерина Миколаївна, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра госпітальної терапії №1, завідувач.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор, академік АМН України, член-кореспондент НАН України, член-кореспондент Російської АМН, Коркушко Олег Васильович, Інститут геронтології АМН України, відділ клінічної фізіології і патології внутрішніх органів, керівник відділу.
Доктор медичних наук, професор свінціцький Анатолій Станіславович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України кафедра госпітальної терапії №2, завідувач.
Провідна установа:
Івано-Франківська державна медична академія.
Захист відбудеться “ 16 ” травня 2002 року о 13.30. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.04 при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця за адресою: 01004, м. Київ, вул. Терещенківська, 25/10.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця за адресою: 01004, м. Київ, вул. Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий “ 14 ” квітня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, доцент А. Я. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Проблема лікування хворих на хронічний гепатит (ХГ) залишається актуальною і на теперішній час, що пояснюється високою захворюваністю та високою частотою розвитку важких ускладнень, таких, як цироз і рак печінки (Ж. І. Возіанова, 1992; О. Я. Бабак, 1998). За даними ВООЗ, кількість хворих на ХГ вірусної етіології в різних країнах світу перевищує 1 мільярд (Y. J. Gleendon, 1993). Традиційні методи, які застосовуються при лікуванні ХГ, мають невисоку ефективність (М. Ю. Коломоєць, 1997; А. Н. Окороков, 1998; Ж. І. Возіанова, 2000), що обумовлює необхідність пошуку нових підходів до терапевтичного лікування таких хворих (Нейко Є. М., 2000).
У літературі останніх років почали з’являтися повідомлення, що свідчать про наявність взаємозв’язку між змінами центральної і печінкової гемодинаміки у хворих на цироз печінки (Г. І. Кунцевич і співавт., 1994; О. Г. Котенко,1999; А. С. Свінціцький, 1993). Результати подібних досліджень при ХГ дуже нечисленні й суперечливі і базуються на даних застарілого і малоінформативного реографічного методу (Т. Н. Саніна, 1985; Л. Я. Сергета і співавт., 1986), а механізми виникнення порушень центральної гемодинаміки залишаються практично не вивченими.
Відомо, що при ХГ має місце морфологічна перебудова печінкового кровотоку зі зміною калібру мікросудин, їх спазмом, збідненням судинної мережі та агрегацією еритроцитів (К. А. Дюбенко, 1986; Я. Рутгайзер, 1986; Є. М. Нейко, 1999). Подібні зміни у хворих на ХГ виявлені також в мікросудинах бульбарної кон’юнктиви (Н. І. Клименко, 1987; І. Т. Калюжний і співавт., 1993), що свідчить про їх універсальний характер (О. В. Коркушко, 1998). Однак, роль порушень мікроциркуляції у формуванні змін внутрішньосерцевої і печінкової гемодинаміки при цій патології не визначена. Очевидно, що розуміння природи цих процесів у хворих на ХГ відкриває перспективи для розробки методів їх диференційованої корекції, здатних підвищити ефективність лікування.
Вирішенню цих питань і присвячена дана робота.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЗМІНИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ, ВНУТРІШНЬОСЕРЦЕВОЇ, ПЕЧІНКОВОЇ ГЕМОДИНАМІКИ І МІКРОЦИРКУЛЯЦІЇ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГЕПАТИТ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ ПРЕПАРАТАМИ ЦИТОПРОТЕКТОРНОЇ І ІНОТРОПНОЇ ДІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок