Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічне забезпечення інноваційного розвитку промислового виробництва

Організаційно-економічне забезпечення інноваційного розвитку промислового виробництва

Назва:
Організаційно-економічне забезпечення інноваційного розвитку промислового виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,56 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Шульган Юрій Богданович
УДК 330.341:338.45
Організаційно-економічне забезпечення
інноваційного розвитку
промислового виробництва
Спеціальність: 08.00.03 – Економіка та управління
національним господарством
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Копилюк Оксана Іванівна,
Львівська комерційна академія, доцент кафедри.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Точилін Віктор Олександрович,
Державна установа “Інститут економіки і прогнозування НАН України”, завідувач відділу;
кандидат економічних наук,
Гречаник Богдан Васильович,
Західноукраїнський економіко-правничий університет (м. Івано-Франківськ), проректор.
Захист відбудеться “21” листопада 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розіслано “19” жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Прискорення соціально-економічного розвитку України в умовах ринкових перетворень можливе лише за умови підвищення результативності функціонування підприємств, промисловості загалом на засадах ефективного використання інновацій та раціонального їх розподілу між видами економічної діяльності. Від здійснення і активізації інвестиційно-інноваційної політики значною мірою залежать позитивні зрушення в економіці країни, ефективність її галузевої структури і відтворювального процесу загалом.
Управління інноваційною діяльністю, організаційно-технічним розвитком промислового виробництва є важливою сферою науково-практичних досліджень, що є часткою загальної теорії і практики функціонування та розвитку економіки. Організація фінансового, організаційного та економічного забезпечення інноваційної діяльності здатна виступати зв’язуючою ланкою між різними стадіями планування діяльності підприємств і промисловістю, забезпечуючи комплексний характер економічного планування, що виражається передусім в поєднанні різноманітних взаємозв'язків з різними проявами управлінських рішень на різних ієрархічних рівнях промислового виробництва.
Організаційно-економічне забезпечення інноваційного розвитку, тісно взаємодіючи з такими виробничими процесами, як функціонування, маркетинг, використання виробничих ресурсів та ін., в той же час є одним з базових інструментів генерування ефективності виробництва.
Вивченню проблеми інноваційної діяльності присвячено чимало праць вітчизняних дослідників, таких як Амоша О.І., Бєлєнький П.Ю., Бойко Є.І., Буркинський Б.В., Войцеховський В.Б., Геєць В.М., Захарченко В.І., Кри-кавський Є.В., Кузьмін О.Є., Козоріз М.А., Лукінов І.І., Михасюк І.Р., Точилін В.О., Чу-маченко М.Г. Однак чимало питань теоретичного та методичного характеру потребують поглиблених досліджень. Для економіки України і промислового виробництва зокрема важливим проблемним питанням дослідження є організаційно-економічне забезпечення інноваційного розвитку виробництва з метою подолання негативних та посилення позитивних умов ефективного розвитку промисловості. Недостатнє вивчення цих питань та їх актуальність для забезпечення ефективного розвитку національного господарства зумовили вибір теми дисертаційної роботи та окреслили основні напрямки наукових досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у відповідності з планом науково-дослідних робіт Інституту регіональних досліджень НАН України в рамках держбюджетної науково-дослідної роботи “Моделювання просторового розвитку територіально-виробничих систем” (№ державної реєстрації 0105U007637).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Організаційно-економічне забезпечення інноваційного розвитку промислового виробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок