Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ЦІННІСНО-НОРМАТИВНИМИ КОНФЛІКТАМИ У ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВАХ (ПСИХОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

УПРАВЛІННЯ ЦІННІСНО-НОРМАТИВНИМИ КОНФЛІКТАМИ У ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВАХ (ПСИХОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
УПРАВЛІННЯ ЦІННІСНО-НОРМАТИВНИМИ КОНФЛІКТАМИ У ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВАХ (ПСИХОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
ім. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Семенюк Віктор Леонідович
УДК 316.485.6:355.3(048)
УПРАВЛІННЯ ЦІННІСНО-НОРМАТИВНИМИ
КОНФЛІКТАМИ У ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВАХ
(ПСИХОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)
Спеціальність 19.00.09 – психологія праці
в особливих умовах
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Здобувач Семенюк В.Л.
Хмельницький – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького, Адміністрація Державної прикордонної служби України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Сафін Олександр Джамільович,
Національна академія Служби безпеки України, кафедра психології, начальник кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Москалець Віктор Петрович, Прикарпатський університет ім. Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України, кафедра загальної та експериментальної психології, завідувач кафедри
кандидат психологічних наук, доцент Потапчук Євген Михайлович, Національна Академія ім. Богдана Хмельницького, Державна прикордонна служба України, кафедра педагогіки та психології, докторант
Провідна установа - Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, лабораторія соціально-психологічних досліджень, м. Київ.
Захист відбудеться “ 20 ” листопада 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.705.02 Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького за адресою: 29003, Хмельницький-3, вул. Шевченка, 46.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького (29003, Хмельницький-3, вул. Шевченка, 46).
Автореферат розіслано “ 18 ” жовтня 2003 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат педагогічних наук,
доцент Галімов А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування Прикордонних військ у Державну прикордонну службу України, відсутність належного соціального захисту, ліквідація пільг військовослужбовцям, зміна законодавчих норм, що регулюють проходження служби, стало підгрунтям для виникнення додаткових протиріч у службовій діяльності особового складу. Одним із реальних наслідків розширення і поглиблення цих та інших протиріч є збільшення кількості конфліктів на різних рівнях військового управління.
Дослідження проблеми конфліктів ведуться досить давно. Спочатку конфлікт розглядався як одна із сторін міжособистісних взаємин поряд з іншими явищами, що формують психологію колективу, але в останні роки проблема конфліктів отримала самостійне значення, що призвело до створення конфліктології як міждисциплінарної галузі науки. Дослідження як вітчизняних (Друзь В.А., Ложкін Г.В., Пірен М.І. та ін.), так і зарубіжних (А. Бас, Е. Берн, Р. Дарендорф, М. Дейч, Е. Фром, Т. Шибутані і ін.) вчених, що проводилися в різних умовах і на основі різних методологічних підходів, виявили загальні закономірності конфліктів і заклали основи конфліктології.
За останні роки наукові дослідження з психологічних аспектів проблем конфліктології проводили: В.Г. Васькова, Г.А. Гайдукевич, Г.М. Дубчак, І.Б. Омелаєнко, В.М. Радчук, М.В. Шевчук, С.Г. Шебанова; у тому числі військові вчені - О.П.Макаревич, С.В. Ошурков, Є.М. Потапчук, С.А. Чистяков та ін. У роботах цих авторів були розроблені: система понятійного апарату, що описує конфлікти, класифікація і динаміка їх розвитку, характер їх впливу на колектив, система заходів для попередження можливих конфліктів і шляхів їх виявлення. Проте дослідження названих та інших авторів не торкалися проблеми конфліктів у підрозділах військовослужбовців, які мають під собою ціннісно-нормативний характер і, у свою чергу, накладають свій відбиток на динаміку їх перебігу і соціально-психологічні наслідки.
Одним із найбільш перспективних напрямків у дослідженні конфліктів є вивчення впливу ціннісно-нормативної системи підрозділу (групи), ціннісних орієнтацій і особистих якостей військовослужбовців на міжособистісну конфліктність військовослужбовців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ЦІННІСНО-НОРМАТИВНИМИ КОНФЛІКТАМИ У ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕКТИВАХ (ПСИХОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок