Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ РЕФОРМУВАННЯМ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я (на прикладі Луганської області)

ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ РЕФОРМУВАННЯМ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я (на прикладі Луганської області)

Назва:
ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ РЕФОРМУВАННЯМ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я (на прикладі Луганської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,07 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ПЕРЕТЯКА Олег Павлович
УДК 614.2(477.61/62):658.14/2
ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ РЕФОРМУВАННЯМ
СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
(на прикладі Луганської області)
25.00.05 – галузеве управління
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті,
Міністерство охорони здоров'я України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор БЕСПОЛУДІНА Галина Василівна, Луганський державний медичний університет, завідувач кафедри соціальної медицини, організації, АСУ та економіки охорони здоров'я
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Солоненко Іван Миколайович, Українська Академія державного управління при Президентові України, завідувач кафедри управління охороною здоров'я кандидат наук з державного управління Левченко Федір Миколайович, Українська військово-медична академія, начальник кафедри організації медичного забезпечення Збройних Сил
Провідна установа: Одеський державний медичний університет МОЗ України, кафедра соціальної медицини, управління та економіки охорони здоров'я, м. Одеса
Захист відбудеться "16" травня 2001 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України (03057, Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20, ауд.201).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20.
Автореферат розісланий "13" квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.А.Шахов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Державна система охорони здоров'я переживає глибоку кризу: багато процесів, що стосуються стану здоров'я населення, розвиваються набагато гірше, ніж передбачалося самими песимістичними прогнозами. Для подолання негативних явищ в галузі необхідна зміна політики держави, адміністрацій регіонів у відношенні охорони здоров'я від сприйняття її як юридичної та моральної категорії до сприйняття охорони здоров'я як соціально-економічної реалії, яка базується на адекватному фінансуванні з використанням різних джерел надходження коштів, стає рівноправним суб'єктом ринкових відносин.
Удосконалення охорони здоров'я повинне передбачати: посилення соціальної захищеності населення; підвищення ефективності роботи галузі та усунення затратних механізмів; подальший розвиток державного управління галузевою системою на регіональному рівні. Прийняття Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (1997) відкриває реальні можливості для розробки регіональних програм, спрямованих на забезпечення життєздатності системи та оптимізації її організаційної структури.
Актуальність теми дослідження визначається соціальною значущістю розробки та теоретичного обґрунтування реформування системи державного управління охороною здоров'я на регіональному рівні з одночасною реорганізацією медичної допомоги населенню.
Здоров'я населення в сучасних умовах грає роль провідного чинника національної безпеки та розвитку країни і розглядається як найвища соціальна цінність суспільства. Разом з тим погіршення соціально-економічної ситуації в Україні негативно позначається на динаміці показників здоров'я населення, ускладнює процеси розвитку медичної галузі, що сприяє деформації медичного обслуговування населення, порушенню конституційного права людини на медичну допомогу.
Кризові явища у вітчизняній економіці негативно позначаються на бюджетній системі охорони здоров'я та не дають вирішувати питання надання медичної допомоги у повному обсязі, що спонукає до пошуку шляхів реформування національної та регіональних систем охорони здоров'я.
На думку З.С.Гладуна (1999), В.М.Пономаренко (1999), Л.Пирога (1997), О.Ціборовського (1997) серед основних напрямків реформування української охорони здоров'я варто виділяти наступні: вдосконалення форм та методів державного управління охороною здоров'я на загальнонаціональному, регіональному та місцевому рівнях; децентралізація й роздержавлення медичних закладів; реструктуризація медичної допомоги; створення ефективної системи багатоканального фінансування медичної допомоги з розвитком принципів страхування здоров'я населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ РЕФОРМУВАННЯМ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я (на прикладі Луганської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок