Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЛІНІЙНІ КОЛИВАННЯ РІДИНИ З ВІЛЬНОЮ ПОВЕРХНЕЮ В РУХОМОМУ РЕЗЕРВУАРІ ПАРАБОЛІЧНОЇ ФОРМИ

НЕЛІНІЙНІ КОЛИВАННЯ РІДИНИ З ВІЛЬНОЮ ПОВЕРХНЕЮ В РУХОМОМУ РЕЗЕРВУАРІ ПАРАБОЛІЧНОЇ ФОРМИ

Назва:
НЕЛІНІЙНІ КОЛИВАННЯ РІДИНИ З ВІЛЬНОЮ ПОВЕРХНЕЮ В РУХОМОМУ РЕЗЕРВУАРІ ПАРАБОЛІЧНОЇ ФОРМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,74 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СЕМЕНОВА ІРИНА ЮЛІЇВНА
УДК 532.595
НЕЛІНІЙНІ КОЛИВАННЯ РІДИНИ З ВІЛЬНОЮ ПОВЕРХНЕЮ В РУХОМОМУ РЕЗЕРВУАРІ ПАРАБОЛІЧНОЇ ФОРМИ
01.02.05 – механіка рідини, газу та плазми
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Шевченка.
Науковий керівник: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Лимарченко Олег Степанович,
Міжнародний математичний центр НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Селезов Ігор Тимофійович,
Інститут гідромеханіки НАН України, завідувач відділу
кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри теоретичної та прикладної механіки
Крук Леся Анатоліївна,
Національний транспортний університет України
Захист відбудеться «10» вересня 2008 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.001.21 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, м. Київ, вул. Глушкова 2, корпус 7, механіко-математичний факультет, ауд.41.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий «30» липня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук А.В. Ловейкін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Робота присвячена розвитку теорії хвильового руху обмеженого об’єму рідини в резервуарах нециліндричної форми при різних кінематичних та динамічних засобах збурення руху, які приводять до прояву нелінійних ефектів. Вивчення цього класу задач зумовлені потребами машинобудування, і перш за все авіаційної і космічної техніки. Переважно такі задачі досліджувались на основі лінійних моделей, а також нелінійних моделей для порожнин з циліндричними стінками. Дослідження останніх років показали, що формальне перенесення результатів на випадок нециліндричних баків призводить до математичних протиріч і не дозволяє одержати фізично достовірні результати.
Основні результати в цій галузі були одержані в роботах Г.С. Наріманова, Б.І. Рабіновіча, Л.В. Докучаєва, І.О. Луковського, О.С. Лимарченка, Н.М. Мойсеєва, Д.Є. Охоцимського, В.Д Кубенка, П.С. Ковальчука, J. Miles, H. Bauer, Р.Ф. Ганієва, О.М. Тимохи, В.П. Шмакова, R. Ibrahim та ін., а також в роботах багатьох інших вітчизняних та закордонних вчених, які включені в огляд досліджень цієї галузі.
Актуальність теми. Проблема дослідження нелінійних коливань рідини із вільною поверхнею для випадку сумісного руху нециліндричного резервуару являє собою великий теоретичний та практичний інтерес і активно розвивається. Разом з тим цей напрямок є недостатньо вивченим і чисельних результатів по таких задачах у сучасній літературі мало. Основна увага в існуючих роботах з динаміки системи резервуар–рідина приділялася бакам циліндричної форми. Дослідження останніх років показали найвищу ефективність застосування варіаційних методів для таких задач. Вивчення нециліндричних резервуарів було розглянуто в роботах, J. Miles, H. Bauer, І.О. Луковського, О.С. Лимарченка. В цих роботах використовувались як класичне застосування принципу Гамільтона–Остроградського, так і некласичне на основі варіаційного принципу Бейтмена. Варіаційні алгоритми у поєднанні з методами модальної декомпозиції дозволяють побудувати нелінійні дискретні моделі коливань рідини, які пройшли апробацію у багатьох випадках кінематичного та динамічного збудження руху (періодичні та нестаціонарні режими). Перенесення цих розвинених методів на випадки результатів нециліндричної форми показало, що необхідно:
Використовувати недекартову параметризацію області, яку займає рідина.
Будувати модель, яка включає достатньо велику кількість форм коливань рідини, що особливо важливо у випадку нестаціонарних режимів.
Уточнено задовольняти умовам неперетікання рідини на стінках резервуару, включаючи умову неперетікання гребенів хвиль при зростанні хвилі у стінки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НЕЛІНІЙНІ КОЛИВАННЯ РІДИНИ З ВІЛЬНОЮ ПОВЕРХНЕЮ В РУХОМОМУ РЕЗЕРВУАРІ ПАРАБОЛІЧНОЇ ФОРМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок